Enerjimizi Değiştirmek İçin Yapabileceğimiz 6 Yöntem

Enerjimizi değiştirmek mümkün mü? Bunun için neler yapabiliriz? gibi sorularla son dönemde sıklıkla karşılaşıyorum. Bu nedenle, sizlere bu konudaki deneyimlerimi paylaşacağım.

Ne yapıyorsanız yapın, hayatınızdaki, ilişkinizdeki veya benliğinizdeki enerji durgun ve olumsuzsa, bir şeylerin değişmesi olası değildir. Her şeyin enerjiden meydana geldiğini ve enerjinin bir biçimden diğerine değişebildiğini daha önceki yazılarımda bahsetmiştim. Bilinç ve enerji bir olduğu için, düşünce ve seçimlerinizle enerjiyi hareket ettirme ve dönüştürme yeteneğine sahibiz. Bedenimizin ve zihnimizin enerjisini zararlı veya sınırlayıcı bir halden faydalı ve sağlıklı hale getirebiliriz.

Enerjimizi Değiştirmek
Enerjimizi Değiştirmek

Enerjimizi Değiştirmek mümkün müdür?

Enerjimizi yenilemek ve değiştirmek elbette ki mümkündür. Bunun zor olması veya uzun sürmesi gerekmez. Tıpkı bir odanın ışığını yakmak gibi, irademiz ve seçimlerimizle enerjimizi bir anda değiştirebiliriz. Vücudumuz ve zihnimiz üzerinde yeterli odaklanmaya ve kontrole sahipsek, farklı olmaya karar vermemiz yeterli olacaktır.

Enerjimizi değiştirmek için kolaylıkla uygulayabileceğimiz bazı basit yöntemler şunlardır:

1.Hareket Edin

Enerjinizi düşük hissettiğinizde vücudunuzu hareket ettirmek basit ama etkili bir yöntemdir. Küçük egzersizler yaparak hem vücudunuzu rahatlatır ve fiziksel olarak güç ve esneklik sağlar hem de enerjiyi harekete geçirmiş olursunuz. Vücudunuzu hareket ettirmek enerjinizi harekete geçirir ve enerjiyi harekete geçirmek onu sağlıklı bir hale getirmektir.

2.Nefes Alın

Stresli veya umutsuz olduğunuzda birkaç derin nefes alın. Nefes almak taze enerjiyi getirirken nefes vermek durgun enerjiyi dışarı atar. Bunu yaparken nefesinizin hissine konsantre olun. Bu tür derin ve odaklanmış nefes alma, parasempatik sinir sisteminizi harekete geçirir. Enerjimizi değiştirmek için basit ve en etkili yöntemlerden biridir.

3. Şükredin

Sabah uyandığınızda, gün içerisinde veya uykuya dalmadan önce şükretmek için 5 dakikanızı ayırın. Bu süre içerisinde sevdiğiniz insanları, sizi ayakta tutan şeyleri ve sizi gülümseten olayların hepsi için şükredin/teşekkür edin. Enerjimizi değiştirmek için en etkili yöntemlerden birisi olan şükretmek ile ilgili ayrıntılı bilgi için yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

4. Sizi Mutlu Edecek Şeyler İzleyin

Sadece 1 dakikalığına bile olsa komik veya ilham verici bir video izleyin. Sizi mutlu hissettiren her şey enerjinizi hafif ve pozitif kılar. Kahkaha aynı zamanda stres hormonu seviyelerini azaltır, kalp atış hızınızı artırır ve enerjinizin akmasını sağlayan kas gerginliğini serbest bırakır.

5.Doğada Vakit Geçirin

Şehir hayatının koşturmacası ve karmaşasından uzaklaşmak ve doğada zaman geçirmek enerjimizi değiştirmek ve yenilemek için en güzel yöntemlerden birisidir. Doğada geçirdiğimiz zaman diliminde stresten arınırız, enerjimiz yenilenir ve dengeleniriz.

6.Meditasyon Yapın

Hareket etmek, doğada vakit geçirmek gibi meditasyon yapmak da enerjimizi değiştirir ve dengeler. Zihnimizi rahatlatan bir uygulama olan meditasyon sayesinde bizi gereksiz yere strese sokan olaylar, düşünceler ve durumlardan arınır, enerjimizi pozitif yönde değiştirmemizi sağlar.

Sizin de enerjinizi değiştirmek için uyguladığınız ve faydası olduğunu düşündüğünüz yöntemler varsa yorumlara yazabilirsiniz.

Enerji ile ilgili olarak hazırlamış olduğum videolara buradan ulaşabilirsiniz.

Danışmanlık ve Eğitimlerim hakkında bilgi almak için benimle irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Formu – Whatsapp – Telefon ile Arama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir