“Aura” ile İlgili Merak Edilen 10 Soru

Birçok ruhsal danışman, enerji uygulayıcısı ve şifacı, fiziksel bedenin duygusal ve ruhsal bedenlerle yani auralarla yakından bağlantılı olduğuna inanır. Bu yazımda sizlere auralarla ilgili en çok merak edilen 10 soru ve cevaplarını paylaşacağım.

aura
Aura

1. Aura nedir?

İnsan enerji alanı olarak da tanımlanan “aura” birçok manevi inanca göre insan ve hayvan bedenin yanı sıra bitki ve nesneleri de çevreleyen renkli bir yayılımdır. Kısacası aura bizlerin manyetik enerji alanımızdır. Herkesin ve her şeyin bir aurası vardır.

Aynı zamanda vücudun çevresini sarmış bir kalkan görevi yaparlar. Auralarımız ne kadar güçlüyse bizler de hastalıklardan ve negatif etkilerden o kadar korunuruz ve sağlıklı yaşarız.

2. Aura titreşim midir?

Evet, aura bir nevi titreşimdir. Evrendeki her şey bir enerjiden meydana gelmektedir. Örneğin; hasta, kızgın, yorgun, öfkeli, mutlu, heyecanlı olduğumuzda dahi duygularımız birer titreşim olarak auralarımız vasıtasıyla yayılmaktadırlar. Bu nedenle birini görür görmez ‘Ne kadar da gergin görünüyorsun. Ne oldu?’ gibi sorular sorarız.

Ayrıca titreşimler ölçülebildiği gibi auralarımızın büyüklüğü ve genişliği de ölçülebilmektedir. Spiritüel ve sağlık açısından auralımızı ölçtürebilmemiz mümkündür.

3. Aura neye benzer?

Kesin ve kalıplaşmış bir aura şekli bulunmamaktadır. Aslına bakarsanız auranız siz nasıl tanımlarsanız öyledir. Bir nevi herkesin aura tanımlaması kendine özgüdür.

Örneğin; ben auralarımı beni çevreleyen titreşim olarak görürüm. Bir başkası ise aurasını yine kendi bedenini çevreleyen renkli katmanlar olarak görebilir.

4. Auramızı görebilir miyiz?

Evet, herkesin kendi aurasını görebilmesi veya hissedebilmesi mümkündür. Aurayı resmeden ve Kirlian fotoğrafçılığı olarak da geçen kameralar aracılığıyla ve içsel görü yöntemi ile aura görülebilmektedir.

Kirlian Fotoğrafçılığı

5. Başkalarının auralarını görmek daha mı kolaydır?

Başkalarının auralarını görmek, kişinin kendi aurasını görmesinden çok daha kolay olabilmektedir.

İçsel görünüzü geliştirmenin yanı sıra kendinizin ve başkalarının aurasını görebilmek için zaman ayırmalı ve bol bol egzersiz yapmalısınız.

6. Aura renkli midir?

Auralar renklidir ve her bir aura katmanının farklı rengi bulunmaktadır. Hangi renk baskınsa auramız o renk ile ifade edilir. Hastalık, kaza gibi zorlu süreçlerden geçtiğimizde auramızın rengi grileşir, daralır ve küçülür.

Aura Renkleri

7. Aurada neden farklı renkler bulunur?

Her bir bireyin fiziksel, duygusal ve spiritüel durumu farklı renklerle ilişkilidir. Mutlu bir insanın titreşimi, üzgün ve hastalıklı bir insan göre daha fazladır ve aurasının rengi de daha canlıdır. Bir aurada herhangi bir rengin bulunmaması endişe yaratacak bir durum değildir. Çünkü aura renkleri bireylerin duygusal durumlarına göre ve zamanla değişmektedir.

8. Aura farklı katmanlardan mı oluşur?

Auralar farklı katmanlardan oluşmaktadır. Bazı kaynaklara göre bunlar çeşit olarak da ifade edilmektedir. Temel olarak eterik, zihinsel, duygusal ve ruhsal aura olmak üzere 4 farklı katmandan oluşmaktadır. Ayrıca spiritüel ve sağlık açısından da auralarımız ölçülebilir.

Eterik Aura: Fiziksel bedenimizde gördüğümüz tüm organlarımız eterik auramızda bulunmaktadır. Bu aura katmanı fiziksel durumumuzla ilişkilidir.

Zihinsel (mental) aura: Düşüncelerimizle ilişkili olan aura katmanıdır. Çalıştığınızda, okuduğunuzda veya yaptığınız bir işe odaklandığınızda bu aura katmanından beslenirsiniz.

Duygusal Aura: Duygularımızı yansıttığımız aura katmanıdır.

Ruhsal Aura: Spiritüel uygulamalarla (meditasyon, yoga ve nefes gibi) ilişkili katmandır. Başkalarıyla veya bireysel olarak spiritüel uygulamalar yaptığımızda, başkalarıyla paylaşımda bulunduğumuzda ve onlara bir şeyler öğrettiğinizde spiritüel auramız büyür ve genişler.

9. Aura zamanla değişir mi?

Evet, aura zamanla değişebilir. Öncelikli olarak duygusal durumlarımız auramızın şeklini etkileyen faktördür. Ameliyatlarda ve büyük kazalarda auramız yırtılır ve kesilir. Bu da auramızın şeklinin değişmesine sebep olan diğer faktörlerdir.

Çarpık düşüncelerimizi dengelediğimizde, meditasyon, yoga, şifa çalışmaları yaptığımızda, nötr olmayı öğrendiğimizde zihinsel, duygusal ve ruhsal auramız sağlıklı, geniş ve güçlü bir hale gelir.

10. Aura kapatılabilir mi?

Aurayı enerjisel olarak durdurabilmek mümkün değildir. Yani titreşimi engelleyemeyiz. Fakat auramızı herhangi bir psişik saldırıya karşı koruyabiliriz. Buna da aura kapatma veya koruma kalkanı denilmektedir. Bunun için birçok farklı yöntem kullanılmaktadır.

Bonus Soru: Auramızı temizleyebilir miyiz?

Nasıl auramıza koruma kalkanı oluşturuyorsak, onu temizlememiz de mümkündür. Auramızı temizlemek için koruma kalkanı oluşturmada olduğu gibi birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlar; imgeleme, meditasyon, olumlamalar ve şifa çalışmalarıdır.

Danışmanlık ve Eğitimlerim hakkında bilgi almak için benimle irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Formu – Whatsapp – Telefon ile Arama

One thought on ““Aura” ile İlgili Merak Edilen 10 Soru

  1. Şeyda Çetintaş

    Bu konuda hiç unutmadığım bir anekdot var üçüncü göz kitabında kişinin çalışmalarla üçüncü gözü açıldığında kullanmayı öğrendiğinde odadan çıkar sonra korkuyla geri odaya döner ne olduğunu sorduklarında koridorda hızla bana doğru yaklaşan bir alev topu gördüm der çıkıp baktıklarında çok sinirli bir adamın yürüdüğünü görürler ?

    Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir