Bolluk Bilinci Yaratmanın 5 Yolu

“İşimi kaybedersem ne yaparım? Ekonomi zaten kötü durumda elimizdekinin kıymetini bilmeliyiz. Bunu yapmak için yeterli zamanım yok. İstediklerimizi yapacak kadar paramız yok. Küçüklüğümüzden itibaren duyduğumuz ve bilinçaltımıza bolluk bilincinin aksine kıtlık/yokluk bilincinin yerleşmesine sebep olan nice ifadeden sadece birkaçı…

Savaşları ve kıtlığı çok derinden yaşamış bir milletin bireyleri olarak her zaman tutumlu olmayı öğrenerek yetiştirildik. Ama bu tutumluluğun yanı sıra kıtlık bilincini de çok iyi öğrendik. Kıtlık bilinci nedeniyle elimizdekilerden olma korkusunu en derinlerimizde hissediyoruz. Hemen hemen hepimiz bir gelir kaybı endişesiyle yaşıyoruz. Ama burada göz ardı ettiğimiz çok büyük bir etken var. Bolluk bilincimizin yok olması.

Yeterli zamanım, gücüm, param yok dediğimiz zaman elimizde olanı da kaybediyoruz. Evrende sınırsız olan kaynakların bize gelmesini de engelliyoruz. İyi şeylerin olmasını beklemektense kendimiz için iyi olanı kendimiz yapabiliriz. Bu da istediğimiz şeyleri yaratabileceğimizi göstergesidir. En iyi yönteminden biriyse bolluk bilincine sahip olmaktır.

Bu yazıda sizlere bolluk bilincinin ne olduğundan ve bolluk bilinci yaratımına katkı sağlayacak 5 yöntemden bahsedeceğim.

Bolluk Bilinci Nedir?

Bolluk bilinci dendiğinde akla ilk olarak para gelmektedir. Ancak bu bilinç bilinenin aksine sadece maddiyatı değil sevgi, yaratıcılık, güven gibi manevi duyguları da içermektedir. Bolluk zihniyeti kişinin maddi ve manevi olarak kendisini güvende hissetmesidir. Bu bilinç seviyesinde kişi evren tarafından her zaman desteklendiğini, sevgi, güven, yaratıcılık ve paranın her zaman onunla olduğunu bilmektedir.

Sürekli olarak yokluk, elindekini koruma, kaybetme korkusu gibi bilinçaltımıza ve hatta DNA’larımıza yüklenen mesajlar nedeniyle birçoğumuz bolluk zihniyetini deneyimleyemiyoruz. Ancak bu bilinci hayatımıza çekebilmemiz mümkündür. Bunun için en önemli olan faktör farkında olmaktır. Bolluğun evrende var olduğunu, size geldiğini hissedin ve bu enerjiye uyum sağlayın. Uyum sağlayamadığınızda bu enerji sizin için bir yük haline gelebilir ve onu kaybedebilirsiniz.

Hayatımız kendi elimizde. Onu istediğimiz gibi şekillendirebileceğimizin farkındayız. Peki o halde bunu neden bolluk içerisinde yaşamak için de kullanmayalım?

Gelin bolluk bilincini yaratabilmenize katkı sağlayacak 5 yönteme bakalım.

1. Olumsuza Değil Olumluya Odaklanın

Bakış açınızı değiştirin. Sürekli olarak elinizden çıkan parayı veya verdiklerinizi düşünürseniz daha fazla para harcarsınız. Önemli olan size olan olumlu getirilere odaklanmanız. Bu sayede bolluk bilincini hayatınıza çekebilirsiniz.

Bu bilinçteki insanlar kaybettikleri şeyler için üzülmezler, sahip oldukları veya başkalarının sahip olmadığı şeyler konusunda kendilerini suçlu hissetmezler. Bunun yerine, kim olduklarına ve sahip olduklarıyla mutlu olmaya odaklanırlar.

Ayrıca güçlü yönlerine odaklanır ve sahip oldukları için şükrederler. Sahip olduklarına değer verirler ve başkalarının sahip olduklarını kıskanmazlar. Bu bilinç düzeyindeki insanalar, her durumda pozitifi aramayı alışkanlık haline getirir. Yanlış giden şeylere odaklanmak yerine öğrenmeyi hedefler.

2. Bolluk Bilincine Sahip İnsanlarla İletişim Kurun

Çevreniz sizi ve hayatınızı yakından etkiler. Bu nedenle yakın çevrenizde kıtlık bilincinin aksine bolluk bilinci yüksek olan insanların bulunması önemlidir. Bu bilinçteki bireyler, kenidlerini daha da ileriye taşıyabilecek, hayata pozitif bakabilen insanlarla bir arada olmayı tercih ederler.

3. Güçlü Yönlerinize Odaklanın

Bolluk bilincine sahip olmak, güçlü yönlerinize odaklanmanız anlamına gelir. Düşüncelerinizin ve eylemlerinizin diğer insanlar üzerindeki etkisini fark ettiğinizde bu size bolluk hissi verir. Ayrıca, hayatınızın sizin için en önemli olan alanlarında ilerlediğinizi hissetmenizi sağlar.

Bolluk size her şeyin mümkün olduğunu hissettirir. Enerjiyi ve yaratıcılığı artırır ve kendinizi daha güvende hissetmenize yardımcı olur. Bu bilince sahip biri her zaman olumlu bir şekilde ilerler. Güçlü yanlarının kendilerini desteklediklerini bilirler.

4. Sevdiğiniz İşe Odaklanın

Bolluk bilincine sahip birey zamanını yapmayı sevdiği işi yaparak geçirir. Bu kişiyi daha büyük fırsatları yakalamaya hazırlar. Bu sayede başarıya ve ilerlemeye odaklanırlar. Yapmayı sevdikleri aktivitelere odaklanarak kendilerini daha iyi hissederler. Yapmayı sevdikleri şeye daha fazla zaman ayırmalarını sağlamak için günlerini planlarlar. O gün için en büyük önceliklerini belirlerler. Ayrıca en değerli zamanlarını sevdikleri şeyler üzerinde çalışarak geçirirler. Bolluk ve ilerleme duygularını geliştirmek için başarılarını da kutlarlar.

5. Kıtlık Bilincini Ortadan Kaldırın

Bolluk bilincinde olan bir birey kıtlık bilincini neyin desteklediğini bilir ve onu değiştirmeyi amaçlar. Bolluk duygularını geliştirmeyi ve bu doğrultuda alışkanlıklarını değiştirir. Bu bilinicin yerleşmesi için günlük olarak egzersiz, yoga, meditasyon veya olumlama çalışmaları yaparlar. Ayrıca atalardan gelen ve bolluk bilincini engelleyen etkileri temizlemek için çeşitli enerji çalışmaları da bulunmaktadır.

Konu ile ilgili olarak hazırlamış olduğum meditasyona buradan ulaşabilirsiniz.

Umarım bu yazıdaki yöntemler sizi bolluğa bir adım daha yaklaştırır ve onu yaşamanızı kolaylaştırır.

Danışmanlık ve Eğitimlerim hakkında bilgi almak için benimle irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Formu – Whatsapp – Telefon ile Arama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir