Meşhur Çekim Yasası Geldi Alır mısınız?

Büyüklerimizden “Beddua etme geri döner.” “Lanet okuma sana gelir.” dediklerini mutlaka duymuşuzdur. Aslında o sözler bizlere o zamanlar esas nedenini bilmesek de bir nevi ‘çekim yasası’nı ifade ediyormuş.

Bu yazımızda sizlere yaklaşık on yıldır, ortada dolaşan ne yazık ki içi boşaltılmış kavramlardan biri olan çekim yasasından bahsedeceğim.  

Çekim yasası ne değildir?

Öncelikle bugüne kadar anlatılan çekim yasasının esasında ne olmadığından bahsedelim. Hepimiz bir şekilde çekim yasası kavramını duymuşuzdur. En basit tanımıyla çekim yasası, “iyi olanı kendine çek, sen istersen yaparsın, her şey senin elinde, ne düşünürsen onu yaşarsın olmadı mı üzgünüm asıl sorun sende!” olarak ifade edilmiştir genellikle.

Çünkü umut satarken sorunun mutlaka size bağlanması gerekir. Sebepleri ve sonuçları size yıkmazlarsa umudu satmaya devam edemezlerdi zaten.

‘İste olsun! Buna rağmen olmadı mı işte o zaman senin sorunun.’ Kendinizi suçlayacağınız nur topu gibi bir sebebiniz daha oldu. Psikolojik olarak umutsuzluk batağında biraz daha dolanabilmek için çok uygun bir aday oldunuz.

Şu ana kadar çekim yasası ile ilgili yukarıda belirttiğimiz gibi okuduğunuz, dinlediğiniz veya karşılaştığınız ne varsa hepsini çöpe atın. Çünkü hiçbiri çekim yasasını ifade etmeyen aksine içini boşaltan söylemler.

Peki çekim yasası nedir?

Hep anlatılanın aksine sizlere çekim yasasının anlatılmayan yanından yani Enerji’den bahsetmek istiyorum. Çünkü aslında çekim yasasını çalıştıran, onun harekete geçmesini sağlayan şey enerjidir. Evet yanlış duymadınız, bu konu ile ilgili bilmemiz gereken en temel kavram “enerji”.  

Enerji etrafımızda akmakta ve bizi sürekli olarak etkilemektedir. Sadece evrensel enerji akışıyla sürekli etkileşim içinde değiliz, aynı zamanda başkalarını da etkileyen bir enerji yaratıyoruz. Çoğu zaman ise bunu yaptığımızın farkında bile olmuyoruz.

Çekim Yasası, kişisel enerjimizin nasıl aktığının ve oluştuğunun iyi bir yansıtıcısı olabilmektedir. Bu yasa kendimize gereksiz sorunlara neden olmaktan kaçınmak için enerjimizi nasıl daha iyi yönlendireceğimizi keşfetmemizi ve daha sorunsuz akmasını sağlamanın yollarını öğretir. Çünkü bunu yaparak kendi hayatımızı ve çevremizdekilerin hayatlarını iyileştirebiliriz.

Bu enerji nerden geliyor?

Enerji, sizi hayata karşı heyecanlandıran her ne ise oradan gelmektedir. Başına geçtiğinizde kendinizi unuttuğunuz, sadece o ana odaklanarak yaptığınız, sonuca ulaştırmaya çalıştırdığınız şey her ne ise odur. Yani olumlu cümleler kurup “mış” gibi yapmaktan ziyade olana bir odaklanmak önemlidir.

Bu konu ile ilgili olarak şu soruyu sormanızı rica ediyorum. “Hayatta zevk alarak yaptığım işler neler ve birlikte olmaktan hoşlandığım kişiler kimler?”

İşte bu noktada biraz durun. Çünkü enerjiniz, yani meşhur olumlu enerji burada çalışmaya başlıyor.  Siz uğraşırken, çabalarken, iyi hissettiğiniz, anı unuttuğunuz, odaklandığınız her ne ise burada enerji devreye girmektedir.

Biraz düşünün kendimizi mutlu, heyecanlı, başarılı hissettiğimizde etrafa pozitif; üzgün, kızgın, yalnız, incinmiş hissettiğimizde etrafımıza da negatif enerjiler çalıştırmaz mıyız?

Pozitif enerjilerin aksine negatif enerjiler ise kendimiz olmaktan vazgeçtiğimiz, kendimizi mutlu etmekten ziyade başkalarını mutlu etmek için yaptığımız her şeyde kendini göstermektedir.  Kendimizi mutlu ettiğimiz, uğruna mücadele ettiğimiz konularda etraftaki bütün olumlu enerjiler üzerimizdeki en güzel kıyafet olur ve her şey bizlere akmaktadır. Özetle hissettiğimiz duygulara göre olumu veya olumsuz enerjileri kendimize çekeriz.

Bizler bu hisler arasında gidip gelirken, çekim yasasını kendimize karşı ya kullanıyoruz ya da kullanamıyoruz. Çünkü bu konuda yeteri kadar bir farkındalığa sahip değiliz. Ancak çekim yasası düzeninde evren, bizlere niyet veya isteklerimizin doğru olup olmadığını yaşadığımız ‘ağırlık’ veya ‘hafiflik’ duygusu ile yol göstermektedir.

Çekim yasasını doğru ve etkili bir şekilde hayatımıza geçirebilmemiz ve uygulayabilmemiz için neler yapabiliriz?

Çekim yasasını daha doğru ve etkili bir şekilde uygulayabilmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  1. Yoga veya meditasyon ile zihni sakinleştirmek.
  2. İstek ve dileklerinizi açık ve net bir şekilde bilmek.
  3. İstek ve dileklerinizi belirledikten sonra evrenin akışına bırakmak.
  4. Ve hepsinden önemlisi istek ve niyetlerinizde sabit kalmak.

Bonus: Kitap Önerileri

  • Nil Gün- Çekim Yasası
Çekim Yasası
  • Zero Limit- Joe Vitale, İhaleakala Hew Len
Zero Limit

Çekim yasası ile ilgili hazırlamış olduğum videoyu buradan izleyebilirsiniz.

Eğer enerji ile ilgili daha fazla bilgi öğrenmek isterseniz konu ile ilgili hazırlamış olduğum videoyu buradan izleyebilirsiniz. 

Danışmanlık ve Eğitimlerim hakkında bilgi almak için benimle irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Formu – Whatsapp – Telefon ile Arama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir