Şifada Yaygın Olarak Kullanılan 10 Kristal ve Özellikleri

Son birkaç yılda yoga, meditasyon, mindfullnes gibi her yerde gördüğümüz şifa yöntemlerinden birisi de kristallerdir. Doğal taşlar olarak da adlandırılan kristaller, bulunduğunuz mekânı temizler, auralarınız için koruma kalkanı oluşturur, ortama pozitif ve canlandırıcı enerjiler yayarak daha zinde ve sağlıklı bir varoluş durumuna ulaşmanıza yardımcı olurlar. Özellikleri sadece bunlarla da sınırlı kalmaz. 

Akaşik kayıtlarımızı barındırırlar. İyileştirme ve koruma olarak çalışırlar. Taşlara hangi programı yükler ve hangi talimatı verirseniz o konu ile ilgili olarak görevlerini yerine getiriler. Kullanılmadıkları zamansa küserler.

Kristallerin Tarihi

Günümüzde yeni yeni popülerlik kazanmaya başlamasına rağmen aslında doğal taşlar çok daha eski bir tarihe sahip. Platon’un Atlantis hakkındaki açıklamasında kristal şifasından bahsedilmektedir. Platon’a göre Atlantisliler zihin okumak ve düşünce iletmek için kristalleri kullanmışlardır.

Kristallerin kullanımına ilişkin ilk tarihsel referanslar, onları sihirli formüllere dahil eden Antik Sümerlerden gelmektedir. Eski Mısırlılar, doğal taşları takı yapımı ve kozmetik amaçlı kullanmanın dışında koruma ve sağlık için kullanmışlardır.   

Kristal Şifası Nedir?

Kristal şifası, bir bireyin yaşamını ve zihnini dengede tutmak için doğal taşların kullanılmasını içeren bir tür alternatif terapidir. Judy Hall’un dilimize “Değerli Taşlar” başlığı ile kazandırılan kitabında, taşların kendilerine özel nitelikleri olan “sabit ve değişmeyen bir enerji modeline ve her birinin benzersiz bir frekans ve enerji alanına veya rezonansa sahip olduklarından” bahsedilmektedir.

Şifa İçin Doğru Kristalleri Nasıl Bulabilirsiniz?

Çok eski zamanlardan beri şifa aracı olarak kullanılan doğal taşları seçerken çok dikkatli olmak önemlidir. Çünkü günümüzde yaygın bir şekilde kullanılmaları nedeniyle bu değerli taşların sahteleri üretilmektedir. Güvenmediğiniz yerlerden ve orijinalliğinden emin olmadığınız kristalleri almamanız bu konuda en çok dikkat edilmesi gereken noktadır. 

Sezgilerinize güvenin. Sizin için en doğru doğal taşı bulmanın en iyi yollarından birisi sezgilerinize güvenmektir. Bir kristali elinize alın ve onunla aranızda oluşan bağı hissedin. Eğer o taş ile aranızda hissettiğiniz güçlü bir bağ oluştu ise aradığınız taşı buldunuz demektir.

Kristallerle çalışmadan önce dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise onların temizliğidir. Doğal taşların her biri bulunduğu ortamın veya kişilerin enerjilerini taşımaktadır. Bu nedenle çalışmaya başlamadan önce mutlaka temizlenmeleri gerekmektedir. Bu temizleme işlemi tuzlu suda bekleterek, Mor Alev Enerjisi, kolonya veya Tibet Kasesi ile yapılabilmektedir.

Doğal taşlarınızı temizledikten sonra ister dekoratif bir obje olarak odalarınızda bulundurabilir, isterseniz kolye, halhal, bileklik gibi takı olarak bedeninizde taşıyabilirsiniz.

Şifa, öz sevgi, enerji temizleme ve daha fazlası için 10 kristal

Pembe Kuvars Kristali İle İlgili Görsel
Pembe Kuvars Kristali

1.Pembe Kuvars

Daha derin bir kendini sevme duygusu geliştirmek için çalışıyorsanız, pembe kuvars sizin için en uygun taştır. Koşulsuz sevginin frekansını yayar. Bedeni, zihni ve ruhu dengelemeye, sakinleştirmeye, uyum sağlamaya, iyileştirmeye, benlik, aile, topluluk ve Dünya ile ilişkiyi derinleştirmeye yardımcı olur.

Beyaz Kuvars Kristali İle İlgili Görsel
Beyaz Kuvars Kristali

2.Beyaz Kuvars

Tüm çakralarınızı hizalamaya ve diğer tüm kristallere enerjik olarak uyum sağlamaya yardımcı olduğu için “ana şifacı” olarak bilinir. Kendi kendini iyileştirme ritüellerinde ve bir ortamın enerjisini yükseltmek için bu taşı kullanabilirsiniz. 

Dumanlı Kuvars Kristali İle İlgili Görsel
Dumanlı Kuvars Kristali

3.Dumanlı Kuvars

Negatif enerjiyi yok etme kabiliyetiyle bilinir. Stresli olduğunuzda veya vücudunuz gerildiğinde bu taşla şifalanabilirsiniz.  Dumanlı kuvars, yoğun enerjiyi dönüştürmeye yardımcı olurken aynı zamanda topraklama sağlar ve sakinleştirici etki yaratır. Evinizde veya herhangi bir ortak kullanım alanında olumlu bir hava yaratmak için de kullanabilirsiniz.

Siyah Turmalin Kristali İle İlgili Görsel
Siyah Turmalin Kristali

4.Siyah Turmalin

Negatif enerjinin alanınıza girmesini veya kendi kişisel enerjinizi etkilemesini engellemeye yardımcı olmaktadır.

Ametist Taşı İle İlgili Görseller
Ametist Taşı

5.Ametist

İyileştirici güçlere sahiptir. Stresi, üzüntüyü, olumsuzluğu gidermek ve kederi hafifletmek için kullanılır. Odaklanmayı kolaylaştırır ve baş ağrılarının etkisini azaltmaya yardımcı olarak, meditasyonu bu süreçte daha kolay ve daha faydalı hale getirir.

Kaplan Gözü İle İlgili Görsel
Kaplan Gözü Taşı

6.Kaplan Gözü

Bir güce veya motivasyon artışına ihtiyacınız varsa, bu altın taş tam size göre olabilir. Zihninizi ve bedeninizi korku, endişe ve kendinden şüphe etmekten kurtarmaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca, net ve bilinçli kararlar vermenize yardımcı olmak için uyum ve denge konusunda size rehberlik edebilir.

Ay Taşı İle İlgili Görsel
Ay Taşı

7.Ay Taşı

“Yeni başlangıçlar” ile tanınan ay taşı, içsel büyümeyi ve gücü teşvik etmektedir. Yeni başlangıçlarda, bu taş huzursuzluk, stres ve dengesizlik duygularını yatıştırır ve böylece başarılı bir şekilde ilerleyebilmenizi sağlar. Olumlu düşünmeyi, sezgiyi ve ilhamı teşvik etmektedir. Kalbin ve sakral çakranın yeni fırsatlara ve olasılıklara açık olmasına yardımcı olur.

Akuamarin Taşı İle İlgili Görsel
Akuamarin Taşı

8.Akuamarin

Bu taşlar, özellikle kolye olarak takıldığında, boğaz çakranızın enerjisini artırarak gerçeğinizi söylemenize yardımcı olabilir. Yaratıcılığınızı destekler ve zor bir konuşma yapacaksanız kendiniz kolay ve rahat bir şekilde ifade etmenize destek olur.

Sitrin Taşı İle İlgili Görsel
Sitrin Taşı

9.Sitrin

Bu taş beyni harekete geçirme, özgüven, motivasyon ve yaratıcılığı artırma gücü ile girişimciler için idealdir. Ayrıca neşe, mutluluk ve ışık yayan bu taş kendinizi kötü hissettiğinizde, içsel mutluluğunuzdan faydalanmanızı sağlamaktadır.

Safir Taşı İle İlgili Görsel
Safir Taşı

10.Safir

Bu mavi taş, bilgelik ve kraliyet taşlarından biridir. Zihni güzelliği ve sezgiyi kabul etmeye açarken refah, mutluluk ve huzuru çekebilir. Aynı zamanda göz sorunlarını, hücresel seviyeleri ve kan bozukluklarını iyileştirmeye yardımcı olurken, depresyon, anksiyete ve uykusuzluğu da hafifletmektedir.

Danışmanlık ve Eğitimlerim hakkında bilgi almak için benimle irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Formu – Whatsapp – Telefon ile Arama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir