Enerjisel Yüklerinizden 2 Yöntemle Özgürleşin! (Affetmek ve Bağ Kesmek)

Hepimiz farkında olarak veya olmayarak enerjisel yüklerimizle yaşıyoruz. Kırgınlıklarımız, öfkelerimiz, nefretlerimiz… Hepsi ve daha fazlası bizim enerjisel yüklerimiz…

Uzun bir yolda yürüyor olduğunuzu hayal edin. Ve bu yolda sırtınızda taşımanız gereken ağır bir çuval olduğunu… İçi ise bir türlü bırakamadığınız, vazgeçemediğiniz yüklerle dolu. Yükünüz giderek ağırlaşıyor, yürüdükçe sizi yoruyor, ilerlemenizi yavaşlatıyor. Tüm yolu bu şekilde ilerlemeye nasıl devam edebilirsiniz? Sizce de yüklerinizden arınmanın zamanı gelmedi mi?

Bir kitapta okuduğum, çok beğendiğim ve danışanlarımla sıklıkla paylaştığım bir benzetme var. Beş kilo patates ile nasıl sürekli yürüyemezsek, bu yük fiziksel bedenimize ağırlık yapar, rahatsızlık verirse enerjisel yüklerimiz de hayat yolunda ilerlememizi yavaşlatır. Bu yazıda sizlere enerjisel yüklerimizden özgürleşmemiz için önemli iki enerjisel adımdan affetmek ve bağ kesmekten bahsedeceğim.

Affetmek Nedir ve Neden Affetmeliyiz?

Enerjisel yüklerden arınmanın ilk ve en önemli adımı “affetmek”tir. Affedebilmek için öncelikle taşıdığımız yükleri, hisleri fark etmemiz ve kabul etmemiz gerekir.

Burada belki de en önemli sorulardan biri karşımıza çıkar. “Neden affetmeliyiz?”

Affedemediğimiz olaylara, durumlara ve kişilere takılı kalırız. Zihnimiz sürekli olarak orada çalışır. Sürekli o konu veya kişiyle ilgili konuşuruz. Böylece enerjimizi de orada bağlı tutarız. Bütün dikkatimiz ve enerjimiz oradadır. Farkında olmadan öfkeyi, kırgınlıkları, hüsranları büyütürüz. Bu durumda yaşamın diğer alanlarında bize sunulan fırsatları kaçırırız. Enerjiyi olumsuz noktada sabitlediğimiz için daha sağlıklı, huzurlu, dingin, neşeli ve mutlu olmaktan, ilerlemekten, hedefleri kolaylıkla gerçekleştirmekten, bolluk ve bereketten uzak bir hayat yaşarız.

Danışanlarımdan bu konuda sıklıkla “Onu affedersem onunla yeniden görüşmek zorunda kalır mıyım?” gibi sorular alıyorum. Buna bir açıklık getirmek istiyorum affetmek demek o kişilerle veya kişi ile görüşmek, ilişkiyi devam ettirmek demek değildir. Eğer affettiğimiz kişi veya kişilerin hayatımızda kalmaları gerekiyorsa elbette ki ilişki devam eder. ancak kişilerin birbirlerinin hayatlarındaki görevleri tamamlanmışsa kişiler birbirlerinin yaşamından tamamen çıkar. Kısacası affetmek demek o kişiye karşı nötr olabilmektir. Yaşanmış olan olaylara, mekanlara ve durumlara karşı da nötr olmaktır.

Enerjisel Yük

Affetmeye Nereden Başlamalıyız?

Burada önemli olan bir diğer nokta ise affetmeye önce kendimizden başlamamız gerektiği. Öncelikle kendimizi affedip, yaşadıklarımızı kabule geçersek diğerlerini, durumları ve olayları affedip serbest bırakmamız çok daha kolay olacaktır.

Kendimizi Nasıl Affedebiliriz?

Sizlere günlük yaşamınızda kolaylıkla uygulayabileceğiniz bir affetme ritüelinden bahsedeceğim.

 • Öncelikle kendinizle kalabileceğiniz bir ortam ayarlayın.
 • Rahat bir şekilde oturun ve gözlerinizi kapatın.
 • Birkaç kez derin nefes alın ve verin.
 • Ellerinizi avuç içleriniz karşıya bakacak şekilde kalp hizanıza getirin.
 • Karşınızda kendinizin olduğunu hayal edin.
 • İsim ve soy isminizi söyleyerek affetmeye niyet edin.
 • Kalbinizden gelen sevgi ışığını avuç içleriniz aracılığıyla kendinize yansıtın.
 • “Sana sevgi dolu şefkat gönderiyorum. Sana ilahi sevgi ışığı gönderiyorum. Bu ışıktan ihtiyacın olanı al. En yüksek hayrına olsun. Tüm nefret duyguların, kırgınlıkların, incinmelerin, öfkelerin sevgiye dönüşsün ” diyerek talimat verin.
 • Kendinizi pembe sevgi ışıklarına sardığınızı hayal edin.
 • “Enerjilendin. Barış, huzur, sağlık seninle. Güvendesin. Her şey yolunda. Korunup kollanmaktasın.” dedikten sonra teşekkür edin.

Biliyoruz ki yaşanan ve olumsuz olarak gerçekleşen durumlar, olaylar, bunlara sebep olan kişi veya kişiler bizim değişimimiz ve dönüşümümüz içindi. İşte kabullenmek demek, bu bakış açısında olmak demek. Affetmeye hazır olduğumuzda hepsinin görevi tamamlanır. Ve biz de onları serbest bırakırız. Yeni ve keyifli yolculuklar için özgürleşiriz.

Affetmemiz gereken diğer kişiler ve olaylar için uygulayabileceğiniz ritüeli anlattığım videoya buradan ulaşabilirsiniz.

Bağ Kesme Nedir ve Neden Bağ Kesmeliyiz?

Affetmenin yanı sıra enerjisel yüklerimizden kurtulmanın bir diğer yolu ise “bağ kesmek”tir. Her konuştuğumuz, görüştüğümüz ve birlikte yaşadığımız, aynı ortamı paylaştığımız kişi ve kişilerle farkında olmasak da bir enerjisel bir bağ oluştururuz. gün içerisinde yaşadığımız, hissettiğimiz tüm duyguları bu bağ ile birbirimize aktarırız. Herkesin kendi enerjisinin kendisine kalması ve kimsenin enerjisinin diğerlerini etkilememesi için bu bağları sıklıkla kesmeliyiz. Bağ kesmek demek iletişimi koparmak veya ilişkiyi bitirmek değildir. aksine o kişilerle daha sağlıklı iletişim kurmak anlamına gelmektedir.

Yaşamın içinde, özellikle de öfke ve kırgınlık yaşadığımız kişilerle bağlarımızı kesmeliyiz ki bu olaylar büyümesin ve kolaylıkla çözüme ulaşsın. Ve kendimizi daha doğru ve sağlıklı bir şekilde ifade edebilelim.

Bağ Kesme Nasıl Yapabiliriz?

Enerjisel yüklerden arınmak için sıklıkla kullanılan “bağ kesme” ritüeli aşağıda belirttiğim adımlardan oluşmaktadır.

 • Bağ kesmek istediğiniz kişiyi karşınızda imgeleyin.
 • Enerji kordon bağlarını (midemizin olduğu bölgede bulunan solar pleksus çakramızda meydana gelir) imgeleyin.
 • En çok kullandığınız elinizi makas olarak imgeleyin ve mide bölgenizde bir ip varmış gibi, elinizle o ipi kesin.

Affetme ve bağ kesme ritüellerini uygulamanıza rağmen enerjisel yüklerinizden arınamıyorsanız bir enerji terapisti veya şifacıdan profesyonel yardım alabilirsiniz.

Enerjisel yüklerinizden arındığınız güzel ve keyifli bir yaşam diliyorum…

Danışmanlık ve Eğitimlerim hakkında bilgi almak için benimle irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Formu – Whatsapp – Telefon ile Arama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir