Hastalıkların Duygusal Sebepleri

Yaşadığımız hastalıkların duygusal sebepleri bulunmaktadır. Çünkü vücudumuz bizlerle her zaman konuşur. Günlük yaşamımızda çok da üzerinde durmadığımız kazalar, yaralanmalar ve ağrılar gibi işaretlerle vücudumuz bizimle iletişime geçer.

Bir hastalığınız var ve bunun hayatınızda ne anlama geldiğini merak ettiniz mi? Hastalıkların duygusal nedenlerini düşündünüz mü? Bilgi güçtür ve bizi neyin rahatsız ettiğini bilmek, bir çözüm bulmanın ilk adımıdır.

Duygu ve Hastalık İlişkisi

Birçoğumuz artık fiziksel semptomların ve hastalığın genellikle ilk olarak duygusal ve zihinsel bedenlerde başladığını biliyoruz. Biz sadece fiziksel bir bedene sahip değiliz. Her birimizin eterik bir aurası vardır. Enerji şifacıları, kahinler ve şamanlar bu bedenleri hissedebilir veya görebilirler.

Duygularımız ve düşüncelerimiz birer enerji olduğundan, doğru biçimde ifade edilmezlerse vücutta sıkışıp enerji akışında tıkanmaya neden olabilirler. Duygularımız enerji akışında tıkanmaya sebep olarak organlarımızı etkilediği gibi hastalıklara da sebep olmaktadır. Bu nedenle de hastalıkların duygusal sebepleri bulunmaktadır.

Hastalıkların Duygusal Sebeplerinin İyileştirilmesi

Reiki ve diğer enerji çalışmalarıyla hastalığa neden olan enerjiler temizlendiğinde kalıcı şifa sonuçlarını görmek mümkündür. Danışmanlık ve yaşam tarzı değişiklikleri ile birleştirilen bu tür enerji çalışmaları, bütünsel tedavilerin daha sürdürülebilir ve kalıcı bir iyileşme şekli sunduğunu göstermektedir.

Hastalıkların Duygusal Sebepleri

Şimdi sizlere birkaç hastalık ve bunların duygusal sebeplerinden bahsedeceğim.

1. Grip

Çok sıklıkla yaşadığımız ve üzerinde durmadığımız bir rahatsızlık grip. Bizler onu her ne kadar önemsemesek de aslında grip birçok duyguyu bir arada barındırıyor. Kırılganlık, yorgunluk, zayıflık, bizleri çevreleyen olumsuzlukların altında ezilmek, içsel karmaşa ve ara vermeye gerek duymak bunlardan en önemlileridir. Grip hastalığı koşuşturmaya, tempoya karşı vücudumuzun vermek istediği bir moladır.

2. Soğuk Algınlığı

Griple sıklıkla karıştırılan ve bir diğer adı da üşütmek olan soğuk algınlığı da birçok duygusal sebep barındırmaktadır. Çok fazla iş, sorumluluk, başarı baskısı, yavaşlamamak, bunalmışlık, seçimler konusunda kafa karışıklığı yaşamak soğuk algınlığının sebepleridir.

3. Kaşıntı

Hastalıkların duygusal sebepleri dendiğinde akla bir rahatsızlık veya bir duygusal sebep gelmemelidir. Hastalıkların birçok duygusal sebepleri olabileceği gibi bir duygu da birçok hastalığa sebep olabilir. Bu nedenle diğer hastalıklarda olduğu gibi kaşıntıda da tek bir duygusal sebepten bahsedemeyiz. Olduğumuz yerden hoşlanmamak, rahatsız ve huzursuz olmak, kendimize kötü davranıldığını düşünmek, hoşnutsuzluk, öfke, dargınlık başlıca duygusal sebeplerdir.

4. Panik Atak

Günümüzde daha sık karşılaşılan bir rahatsızlık olan panik atağın duygusal sebeplerini şu şekilde sıralayabiliriz: çocukluk travmalarıyla ilişkili acı verici anılar, bastırılmış öfke, korku, üzüntü, gerginlik, zayıf hissetmek, saldırıya uğramak, eleştirilmek, hor görülmek, içsel zayıflık, aşırı yorgunluk, sürekli olarak direnmek, yaşamın acı ve mücadele ile dolu olduğuna inanmak.

5. Diyabet (Şeker Hastalığı)

Pişmanlık, hayatı kontrol alma ihtiyacı, derin üzüntü ve hayattan tat alamama diyabetin duygusal sebepleri olarak sıralanabilir.

Hastalıkların Zihinsel Nedenleri
Tüm Hastalıkların Zihinsel Nedenleri

Her bir hastalığı ve duygusal sebeplerini bu yazıda sıralamak pek mümkün değil. Ama hastalıkların duygusal sebepleri ile daha fazla bilgi almak isterseniz Louis L. Hay’in “Hastalıkların Zihinsel Nedenleri” başlıklı eserinde bulmanız mümkün. Kitapta her bir hastalığın sebeplerinin yanı sıra bu hastalıkların tedavisi için uygulayabileceğiniz olumlamalar mevcut. Hastalıkların duygusal sebepleri ile yakından ilgilenmek isteyenler için adeta başucu kitabı olma niteliğinde.

Kitaptaki olumlamalarla bireysel yapabileceğiniz çalışmaların yanı sıra daha kalıcı tedavi için şifacı veya enerji terapistinden de destek alabilirsiniz. Hastalıklarınızın duygusal sebeplerini keşfetmeniz ve sağlıklı bir yaşam sürmeniz dileğiyle…

Konu ile ilgili olarak hazırlamış olduğum videoya buradan ulaşabilirsiniz.

Danışmanlık ve Eğitimlerim hakkında bilgi almak için benimle irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Formu – Whatsapp – Telefon ile Arama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir