Evinizden Enerji Alanınıza Bahar Temizliği

Baharın gelmesiyle birlikte bahar temizliği de yapılmaya başlandı. Evler temizlendi, ihtiyaç duyulmayan kıyafetler, eşyalar elendi, yenilerine alan açıldı. Evlerin enerjisi yenilendi. Peki ya sizin enerjiniz?

Elbette evde, arabada, iş yerinde yapılan her bir temizlik psikolojik ve enerjik olarak bizlerinde enerjisini iyileştirmede büyük bir öneme sahip. Ancak pandeminin de etkisinin azaldığı bu yıl gelin enerjisel olarak da bahar temizliği yapalım ve tüm engellerimizden kurtulalım.

Enerjisel Bahar Temizliği

Normal temizliğin yanı sıra düzenli olarak yapılan enerji temizliği yaşamımızı daha olumlu bir şekilde geçirmemize yardımcı olmaktadır. Gün içerisinde çokça vakit geçirdiğimiz ofislerimizi, arabalarımızı ve evimizi enerjisel olarak da temizleyebilmek için birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yazıda sizlere kendimin de sıklıkla kullandığı üç yöntemden bahsedeceğim.

adaçayı
Adaçayı Tütsüsü

1.Adaçayı tütsüsü: Aromaterapide sıklıkla kullanılan bir bitki olan adaçayı evinizdeki olumsuz enerjileri temizlemede büyük bir etkiye sahiptir ve yapılışı da bir o kadar kolaydır. Tütsü halindeki adaçayını yakıp temizlemek istediğiniz mekanlarda dolaştırarak enerjisel olarak temizleyebilirsiniz.

2.Kristaller: Çok iyi bir şifa kaynağı olmanın yanı sıra koruma kalkanı ve enerjisel temizliklerde de sıklıkla kullanılmaktadırlar. Ametist taşı mekanda bulunan olumsuz enerjileri çekme özelliği ile tanınmaktadır. Ofisizinzde veya evinizin salonunda dilediğiniz büyüklükte bir taş bulundurabilirsiniz. Beyaz veya pembe kuvarz gibi taşları ise mekanları temizlemesi için programlayabilirsiniz.

kristal
Krisitaller
tuzlu su
Tuzlu Su

3.Tuzlu Su Yöntemi: Bir kaba tuzlu su hazırlayıp bir tutam tuz ve üzerini aşacak kadar su koyun. Büyük veya orta boy bir salata kasesi idealdir. Avcunuzu suya doğru tutup “Bu evin veya ofisin iç ve dış aurasındaki tüm kirli enerjileri topla, parçala, yok et.” Üç defa “Bu program sabitleniyor.” talimatını verin. Suyu, 24 saatte bir olmak üzere değiştirerek enerjisel temizlik yapabilirsiniz.

Enerji Alanımızda Bahar Temizliği

Spiritüel veya enerji çalışmalarıyla ilgilenenler mekanların yanı sıra auralarında da sıklıkla enerji temizliği yaparlar. Çünkü bedenimiz ve auralarımız gün içerisinde tüm olumsuzluklara göğüs germektedir. Eğer bedenimize ve enerji alanımıza ihtiyaç duydukları ilgiyi ve özeni göstermezsek yaşanan sorunlar bize çeşitli hastalıklar olarak geri dönebilmektedir. Bu nedenle bedenimizin neye ihityiacı olduğunu bilmek ve ona iyi davranmak bizler için öncelikli olmalıdır. Enerjisel olarak temiz ve zinde bir beden ve aura ile daha olumlu ve mutlu bir yaşam sürebiliriz.

Mekan temizliğinde olduğu gibi aura temizliğinde de kullanılan bir çok temizleme yöntemi bulunmaktadır. Sizlere kolaylıkla uygulayabileceğiniz yöntemlerden bahsedeceğim.

Sirkeli su
Tuzlu/Sirkeli su

1. Tuzlu/sirkeli su yöntemi: Duş almak başlı başına kendinizi iyi hissettiren bir yöntemdir. Buna bir de olumsuz enerjileri yok eden tuzlu veya sirkeli su eşlik ettiğinde etkisi daha da fazla olacaktır. Su ile seyreltilmiş olan tuz veya sirkeli karışımı duş sonunda “Sevgili su, beni tüm olumsuz enerjilerden ve etkilerinden hemen şimdi arındırıyor ve temizliyorsun.” diyerek başınızdan aşağı dökebilirsiniz. Kendinizi yorgun veya rahatsız hissettiğiniz günlerde veya haftada bir defa olacak şekilde bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

2.Kristaller: Mekan temizliğinde olduğu gibi, size iyi gelen bir kristali enerji alanınızı temizlemesi ve sizi olumsuz enerjilerden koruması için programlayabilirsiniz. Dilerseniz daha küçük ebatta programladığınız kristalleri kolye, yüzük, bileklik gibi aksesuarlar olarak vücudunuzda taşıyabilirsiniz.

kristal
Krisitaller
meditasyon
Meditasyon

3.Meditasyon/Yoga: Enerji alanınızı temizlemeniz için en etkili yöntemlerden bir ise yoga veya meditasyon yapmaktır. Sabahın ilk saatlerinde veya yatmadan önce yapılan bu tür hafif egzersizler hem bedeninizin rahatlamasını sağlar hem de zihinsel olarak size yük olan enerjilerden arınmanıza yardımcı olur.

4.Doğada Vakit Geçirmek: Doğa kendimizi yenilediğimiz, enerjimizi dengelediğimiz yerdir. Bahar aylarının gelmesiyle birlikte doğada sık sık yürüyüş, meditasyon yapmak enerjisel bahar temizliğimiz için çok faydalıdır.

doğada bahar temizliği
Doğada Bahar Temizliği
şifa çalışmaları
Şifa Çalışmaları

5. Şifa çalışmaları: Bazı enerjisel blokajları kendi kendimize yapabileceğimiz çalışmalarla temizleyebilmek mümkünken bazıları için profesyonel destek almak gerekebilmektedir. Tek başınıza üstesinden gelemediğiniz veya gelemeyeceğiniz blokajları temizleyebilmek için reiki, innerspeak gibi birçok farklı şifa çalışması yapan profesyonellerden destek alabilirsiniz.

Bahar temizliği ile yaşadığımız alanları güzelleştirdiğimiz gibi kendi yaşamımızı da güzelleştirebilmek enerjisel temizliklerle mümkün. Bu bahar, enerjisel yüklerinizden arındığınız, sağlıklı bir yaşamın kapılarının açılması dileğiyle…

Danışmanlık ve Eğitimlerim hakkında bilgi almak için benimle irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Formu – Whatsapp – Telefon ile Arama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir