Evrensel Yasalar: Hayatımıza Yön Veren 20 Yasa

Dünyanın düzene sokulmaya ihtiyacı yoktur. Dünya vücut bulmuş bir düzendir. Bizim bu düzenle uyum içine girmemiz gerekir.

Henry Miller

Evrensel Yasalar Nedir?

En kısa tanımıyla bu yasalar biz insanları evrenle uyumlu bir hale getiren yasalardır. Aynı zamanda bu yasalar arzu ettiğimiz hayatı yaşamamıza da katkı sağlamaktadırlar. Bu yaslar hayatlarımızın tümü için geçerlidir. Ruhun yolculuğunda bir noktada arındırılması gereken etkiyi ve karmik borcu harekete geçiririz. Bu noktada evrensel yasalar otomatik olarak devreye girerler ve bizim üzerimizde çalışmaya başlarlar.

Bu yasaların sayısı sonsuza yaklaşır. Bu yazıda sizlere hayatımıza yön veren 20 evrensel yasadan bahsedeceğim.

1. Esneklik Yasası:

Bu yasa bize direnmeden her şeyi kabul etmemizi böylelikle sorunların üstesinden çabucak gelip, kendimizi dönüştürmenin hızlanmasını ifade eder.

2. Bağışlayıcılık Yasası:

Her şeyi sevgiyle görmemiz gerektiğini çünkü her bir olayın veya durumun bizlere öğretmek istediği dersler bulunduğunu ifade etmektedir.

3. Kalıplar Yasası:

Gece yatıp sabah uyanmak, yemek yemeden önce ellerimizi yıkamak, terli terli soğuk su içmemek, her gece yatmadan önce dişlerimizi fırçalamak gibi küçüklüğümüzden beri her birimiz belirli toplumsal kalıplarla büyütüldük. Biz farklı bir şey yaparak kalıbı kırmadığımız sürece bir alışkanlık zaman içerisinde kendini tekrar göstermeye eğilimlidir.

4. Denge Yasası:

Evren yaşamın sevecenlikle devam ettirilebilmesi ve desteklenebilmesi için tüm etkileri hemen denkleştirecektir. Evrende her şey dengededir.

“İkiyi bir, dışınızı da içiniz gibi yukarıyı aşağısı gibi erkeği ve dişiyi bir yaptığınız zaman işte o zaman Yaradan’ın alemine gireceksiniz.” Thomas’ın İncili

5. Çekim Yasası:

Çekim yasası hayatımıza yön veren en önemli yasalardan birisidir. Çünkü her şeyin enerjiden oluştuğu bu evrende enerjiniz ve dikkatiniz nereye odaklandıysa ve orada güçlü bir inanç meydana getirdiyseniz onu gerçekleştirirsiniz.

6. Eylem Yasası:

Ne hissedersek ne düşünürsek ne bilirsek, potansiyelimiz ve yeteneklerimiz ne olursa olsun sadece eylem onları hayata geçirir.

7. Kimlik Yasası:

Yaşamımızdaki öğrendiğimiz her şey bize kim olduğumuzu öğretmek için vardır. Kimlik yasası da bunu temsil eder.

8. Döngüler Yasası:

Biz insanlar istediklerimiz veya talep ettiklerimiz anında gerçekleşmediğinde öfkelenip sinirlensek de evrende her şey kusursuz bir döngüye sahiptir. Olması gereken her şey, herkes için kusursuz zamanda gerçekleşmektedir.

9. Özgür İrade Yasası:

Bizim ve herkesin yolunu belirleme gücü ve hakkı vardır. Bunu da yaşamımızda özgür irademizle gerçekleştirdiğimiz seçimlerimizle yapabiliriz.

10. Niyet Yasası:

Arzuladıklarımızı gerçekleştirmek için kesin ve kararlı bir şekilde niyet etmeliyiz. Bu sayede enerji niyetimizi izleyerek gerçeğe dönüştürebilir.

11. Karma Yasası:

“Ne ekersen onu biçersin.” in tam olarak karşılığıdır. Etki ve tepki ilkesini belirleyen yasadır. Bu nedenle davranışlarımıza ve düşüncelerimize dikkat etmemiz gerektiğini bizlere hatırlatan yasadır.

12. Dürüstlük Yasası:

Önce bizim kendimize karşı dürüst olmamız gerektiğini öğreten yasadır. Kendimize karşı dürüst olduğumuz zaman isteklerimizi, hedeflerimizi ve arzularımızı tam olarak bilir ve bu doğrultuda hareket edebiliriz.  

13. Alma ve Verme Yasası:

Bu yasa bizim verdiğimiz şeyi alacağımıza işaret etmektedir. Yani biz verdikçe enerji bize geri döner biz buna ver ve karşılığında al deriz. Vermeden almak veya almadan sürekli vermek dengeyi alt üst eder.

14. An Yasası:

Zaman diye bir şey yoktur. Geçmiş ve gelecek bizim zihinsel yapılarımızın dışında bir gerçekliğe sahip değildir. Sadece şimdiki an vardır. Bu nedenle anda kalmalı ve içerisinde bulunduğumuz anın kıymetini bilmeliyiz.

“Şimdiki an güçlü bir tanrıçadır.” Goethe

15. Yargısızlık Yasası:

Ruh bizi hiçbir zaman yargılamaz. Yargılar insanoğlunun icadıdır. Biz yargıladığımız ölçüde yargıları çekeriz.

16. Müdahalesizlik Yasası:

Zararlı davranış olarak gördüğümüz bir şeye müdahale etmek, onu düzeltmek bizim işimiz değildir. Biz sadece kendi gerçekliğimizle çalışmalıyız. Aksi takdirde büyük bir karma oluştururuz.

17. Beklenti Yasası:

Her şey bir enerji formudur. Zihnimiz enerjiyi tezahür formuna dönüştürür. İnandığımız veya beklediğimiz şeyler zaman içerisinde en derin veya bilinçaltı düzeylerde realitemizi şekillendirirler.

“Büyük beklentilerle yaşayın ve büyük şeyler olacaktır.” Art Fettig

18. Sezgi Yasası:

Kendi kimlik veya değer duygumuz için başkalarının fikir ve hislerine güvenmediğimiz ve onlara tabii olmadığımız zaman kendi sezgi ve bilgelik kaynağımızla temasa geçeriz. Buna da sezgi yasası denmektedir.

19. Disiplin Yasası:

Disiplin her zaman büyük bir özgürlüğe ve bağımsızlığa giden en doğru yoldur. Onun sağladığı odaklanma ile beceri düzeyi ve bilgi derinliği bize hayatta yeni seçenekler getirir.

20. Manyetik Kontrol Yasası:

Manyetik kontrol yasasına göre sahip olduğumuz her düşünce bize tıpkı bumerang gibi gelmektedir. Yani ne düşünürsek onu yaşarız.

Unutmayalım ki evrensel yasalar hayatımızın her alanında ve anında bizlerle, onlarla uyum içerisinde olduğumuzda dilediğimiz gibi bir hayatı yaşayabilmemiz mümkün.

Bu konu ile ilgili daha ayrıntılı okuma yapmak isterseniz tavsiye edebileceğim kaynaklar:

  1. Başarının 7 Spiritüel Yasası -Deepak Chopra
  2. Hayatınızın Amacı- Dan Millman
  3. Evrensel Yasalar- Diana Cooper
  4. Kaderimize Yön Veren Evrensel Yasalar- Sezaver Seçki

Keyifli okumalar dilerim.

Danışmanlık ve Eğitimlerim hakkında bilgi almak için benimle irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Formu – Whatsapp – Telefon ile Arama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir