İndigo Çocuk Nedir? Yeni Çağ Çocuklarının 13 Özelliği

Alfa kuşağı, kristal ve indigo çocuk… Son dönemlerin belki de en çok araştırılan ve bizleri yeni dünya düzenine hazırlayan nesiller. Her hafta bir kuşağı ele alacağım yazı dizisinin ilk bölümünü oluşturan kuşak indigolar. Bu yazıda sizlere indigo çocuğun ne anlam ifade ettiğinden, görevlerinin neler olduğundan ve en yaygın 13 özelliğinden bahsedeceğim. Hazırsanız başlıyoruz 🙂

İndigo Çocuk Nedir?

New Age olarak da adlandırılan yeni çağ teorisine göre doğaüstü yetenekleri ve sezgilere sahip olan çocuklardır. İndigo nesli bir üst nesil olarak da ifade edilmektedir. Bu neslin en tipik özelliği aurasal yapılarına mavi rengin hakim olmasıdır. İndigo ismi de buradan gelmektedir.

“İndigo çocuklar” terimi, ilk olarak 1970’lerde insan aurik alanlarını inceleyen parapsikolog Nancy Ann Tapp tarafından ortaya çıkarılmıştır. Tapp, yaptığı çalışmalarla 1978’den 1980’lerin sonlarına kadar birçok çocuğun indigo auralarla doğduğunu fark etmiştir. Bugünün X kuşağı jenerasyonu olarak da nitelendirilen kuşağa denk gelmektedirler.

İndigo Çocukların Görevleri

Bu neslin en önemli görevi dünyayı yeni düzene alıştırmak ve insanlığın barış ve güven içerisinde yaşamasını sağlamaktır.

İndigo Çocukların 13 Özelliği

Eğer siz de 1970-1980 yıllarında arasında doğmuşsanız ve indigo olma ihtimaliniz olduğunu düşünüyorsanız aşağıda bahsedeceğim özellikleri mutlaka incelemelisiniz.

1. Güçlü Bir İradeye Sahip Olmak

İndigolar hedeflerini ve hayallerini gerçekleştirmek için ne gerekiyorsa yapacak tutkulu insanlardır. Başkaları tarafından eleştirilmelerine veya destek görmemelerine karşın amaçları için mücadele ederler.

2. Yaşlı Bir Ruha Sahip Olmak

İndigolar özünde sanki birçok hayat yaşamış gibi hisseder. Yaşıtlarının henüz sahip olmadığı bir bilgeliğe sahiptir.

3. Sorgulamak

İndigolar için sorgulamak her şey demektir. Onlar kalabalığı körü körüne takip etmektense kendileri için düşünmeyi tercih ederler.

4. İnatçı ve Uyumsuz Olmak

Bir çocuk veya genç olarak, “yaramaz”, “söz dinlemeyen” ve “aykırı” biri olarak nitelendirilmişlerdir. Bir yetişkin olarak, başkaları tarafından hapsedilmeye veya kontrol edilmeye tahammül edemezler. İnatçı ve uyumsuz bireyler olarak, kendi gerçeklerini bulmayı ve kendi yollarını çizmeyi tercih ederler.

5. Gerçekçi Olmak
Gerçek, onlar için her zaman birincil öneme sahiptir. Başkalarının yanındayken, birinin yalan söylediğini veya bir şey sakladığını hemen anlayabilirler. Gerçekler acıtsa da, ona değer verirler.

6. Anlayışlı ve Zeki Olmak

İndigolar, insanlık ve yaşam hakkında çoğu insanın algılamadığı şeyleri görebilir ve anlayabilirler.

7. Güçlü Sezgilere Sahip Olmak

Keskin algıları onları aynı zamanda oldukça sezgisel kılmaktadır. Başkaları hakkındaki gizli şeyleri kolaylıkla hissedebilir ve sezebilirler.

8. Dünyayı Değiştirmek İstemek

İndigolar kalplerinin derinliklerinde, bu gezegende pozitif değişim yaratmak için bir itici güç hissederler. Bu güçlü amaç duygusu, kararlarının eksenini oluşturur. İçsel amaç duygusuyla uyumlu olmayan her şey, ruh temelli kararlar lehine hızla çözülür.

9. Empatik ve Şefkatli Olmak

İndigolar, bu gezegeni ve diğer insanları çok umursamaktadırlar. Şiddeti, yıkımı ve zulmü her gördüklerinde veya duyduklarında, üzüntü ve öfke hissederler. Yüksek empati ve şefkat seviyeleri, genellikle endişe veya depresyonla mücadele etmelerine sebep olabilir.

10. İdealist Olmak

Kendileri ve diğer insanlar için yüksek beklentileri bulunmaktadır. İdealizm olumlu bir özellik olarak görünse de, aşırı eleştirel veya talepkar olmak gibi dezavantajlar da taşıyabilir. Yine de idealizmin, en iyisi için çabalamana ve gezegen için ellerinden gelenin en iyisini yapmalarına yardım eden şeydir.

11. Yaratıcı Olmak

Kendilerini sanat ve yaratıcılıkla ifade etmeyi severler. Çizim yapmak, dans etmek, şarkı söylemek, bina inşa etmek, resim yapmak, yazı yazmak veya zanaat yapmak olsun birçok alanda yaratıcılıklarıyla kendilerini ifade ederler.

12. Doğa ile Bağlantıda Olmak

Empatik ve şefkatli insanlar olarak, doğa ile bağları çok kuvvetlidir. Kendilerini doğada evlerinde gibi hissederler.

13. Depresyona Eğimli Olmak

Gerek yaşamdaki adaletsizlikler, hayatın anlamını aramak gibi varoluşsal kaygıları gerekse yüksek empati şefkatleri nedeniyle depresyona eğilimlidirler.

Eğer bu özelliklerin yarısından fazlası sizde de mevcutsa, indigo çocuksunuz demektir.

Konu ile ilgili olarak daha ayrıntılı bilgiye Lee Caroll tarafından kaleme alınan “İndigo Çocuk” kitabından ulaşabilirsiniz.

İndigo Çocuk
İndigo Çocuk

Kaynaklar:

www.scarymommy.com/indigo-children

www.lonerwolf.com/indigo-child/

Enerji ve daha fazlası ile ilgili olarak hazırlamış olduğum videolara buradan ulaşabilirsiniz.

Danışmanlık ve Eğitimlerim hakkında bilgi almak için benimle irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Formu – Whatsapp – Telefon ile Arama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir