Yüksek Bilinç Nedir? Ulaşabilmek için Yapılabilecek 11 Yöntem

‘Yüksek bilinç’ terimi genellikle spiritüel çalışmalar yapan kişiler tarafından önemli ancak ulaşılması zor zihinsel durumları tanımlamak için kullanılır. Fakat bu ulaşılması zor gibi görünen bilinç düzeyiyle yaşamlarımızdaki değişim süreçlerine kolaylıkla ayak uydurabilmek ve bunun bir parçası olabilmek mümkündür.

Hepimizin bildiği gibi dünya olarak çok büyük bir değişim süreci yaşıyoruz. Dünyaya akan enerji frekansı çok yüksek ve her geçen gün daha da artıyor. Bu yüksek frekanslı enerjiler de bizlerin değişimine yol açmaktadır. Değişimlere direnmeden ve değişimler sırasında çok fazla zorlanmadan adapte olabilmek için de yüksek bilincimizi artırmak gerekmektedir. Yüksek bilinç seviyemizi artıracak yöntemleri uygulayarak bu değişim sürecini daha keyifli bir hale getirebilmemiz mümkün. Bu yazıda sizlere yüksek bilicin ne olduğundan ve ona ulaşabilmek için neler yapmak gerektiğinden bahsedeceğim.

yüksek bilinç
Yüksek Bilinç

Yüksek Bilinç Nedir?

Bilinç, fiziksel ve zihinsel deneyiminizin farkındalığını tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Bizler günlük yaşamlarımızdaki birçok eylemi ‘düşük bilinç seviyesi’ dediğimiz bir seviyede gerçekleştiriyoruz. Örneğin; sürekli olarak hayat, kendimiz ve gelecek hakkında kaygılı olmak, korkularımız ve endişelerimiz hep bu bilinç seviyesinde gerçekleşmektedir.

‘Yüksek bilinç seviyesi’ ise egolarımızdan arındığımızda serbest kalan zihnimizin daha yaratıcı, tarafsız ve korkusuz olabilmesidir. Bu nedenle de korku ve endişe durumlarını artıran değişim zamanlarında bilinç seviyesi yüksek olan bireyler değişimlere daha hızlı bir şekilde adapte olabilmektedirler.

Meditasyon, olumlalar vs. gibi birçok spiritüel çalışmanın gerçekleştiği sırada zihnin ulaştığı seviye bu yüksek seviyedir. Yukarıda da bahsettiğim gibi bu bilinç seviyesi önemli ancak ulaşılması zor bir zihinsel durumdur. Aynı zamanda da kısa sürelidir. Örneğin; sabahları uyandığınız ilk dakikalar veya gece uyumadan önceki kısa zaman dilimi zihnin rahatladığı ve bilincin yükseldiği bir dönemdir. Bu nedenle, meditasyın ve olumlamalar gibi zihin düzeyini artırıcı çalışmaların bu zaman diliminde yapılması önerilmektedir.

Yüksek bilinç seviyesi kısa süreli olabilir ancak uygulanan ve birer alışkanlık haline gelebilecek bazı yöntemler ve uygulamalarla bu süreci daha uzun süreli bir hale getirebilmek mümkündür.

Uygulanabilecek Yöntemler

1.Ego’nun denetiminden uzak kalmak: Egonun denetiminde olan bir zihin düşük seviyede yer almaktadır ve bu durum yaşamınızı olumsuz, kaygılı ve stresli bir şekilde yaşamanıza sebep olmaktadır. Ego denetiminden sıyrılan bir zihin daha yüksek bilinç seviyesine ulaaşabilir ve daha özgür bir yaşam sürebilirsiniz.

2. Geçmişi arkada bırakmak: Sürekli olarak geçmişte yaşanan durumları düşünerek sağlıklı ve verimli bir yaşam sürebilmek mümkün olmadığı gibi gelişiminizi de engellemektedir. Geçmişinizden alınacak dersleri aldığınızda daha sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz ve zihninizi rahatlatabilmeniz mümkündür.

3. Özür dilemek: Her ne kadar basit bir eylem gibi görünse de birçok insanın yapmakta zorlandığı bir eylemdir. Özür dileyerek biriktirdiğiniz birçok olumsuz yükünüzden arınabilir ve zihninizi yoran engellerden arınabilirsiniz. Bu sayede yüksek bilince giden engelleri aşabilirsiniz.

4. Affetmek: Bu eylem sayacağım maddeler içerisinde en zoru olabilir. Ancak daha yüksek bir bilinç düzeyine geçmek istiyorsanız yapmanız gereken en önemli çalışma affetmektir. Bu konuda hazırlamış olduğum yazıya ve videoya ulaşabilirsiniz.

5. Akışa bırakmak: Zihinimizi meşgul eden bir diğer faktör ise her şeyi kontrol altına almaya çalışmaktır. Daha sakin ve sağlıklı bir yaşam için üzerimize düşen görevleri yerine getirip sonrasında evrenin akışına bırakmalıyız.

6. Rüyalarımıza önem vermek: Spiritüel yaşam yolculuğumuzda rüyalarımızın önemli bir rolü bulunmaktadır. Bizlere yol gösterir ve rehberlik ederler. Ancak bu rehber rüyaları sadece zihnimiz sakin olduğunda yani yüksek bir bilinç düzeyindeyken fark edebilir ve yorumlayabiliriz.

7. Bağımlılıklarımızdan özgürleşmek: Bağımlılıklar farkında olmadan bizleri kısıtlayan alışkanlıklardır. Bağımlılıklarından arınmış bir zihin daha özgür olabilmektedir.

8. Sadeleşmek: Gereksiz yere sahip olduğumuz, kullanmadığımız her bir eşya, duygu vb. bizlere ve zihinimize yük olmaktaır. Ne kadar sade bir yaşamımız olursa zihnimiz de bir o kadar özgür ve rahat olabilmektedir.

9. Enerjimizi tüketen insanlardan özgürleşmek: Sürekli olarak sizin enerjinizden beslenen, olumsuzluk yüklü ilişkileriniz de zihninizi siz farkında olmadan meşgul etmektedir. Daha yüksek bir bilinç düzeyi için fazla eşyalardan olduğu kadar sizin enerjinizi tüketen insanlardan da özgürleşmek gerekmektedir.

10. Frekansımızı artıracak etkinliklerde bulunmak: Doğada yürümek, dans etmek, şarkı söylemek, müzik dinlemek, spor yapmak, meditasyon yapmak, resim yapmak vs. size iyi gelen ve enerjinizi yükseltecek ve zihninizi sakinleştirecek her türlü etkinliği yapabilirsiniz.

11. Bedenimizin sesine kulak vermek: Yüksek bilince ulaşma konusunda en önemli adımlardan birisi de bedenimizin sesine kulak vermektir. Bedenimiz bizden ne istiyor? Hangi yiyecekleri yemek istiyor? Bugün hareket etmek mi yoksa dinlenmek mi istiyor? Bedenimiz ne istediğini bize her zaman söylemektedir. ancak onu egomuzun etkisiyle değil iç sesimizle dinlemek önemlidir.

Daha yüksek bir bilinç düzeyine ulaşmak için benim uygulamaya çalıştığım ve etkisini gördüğüm yöntemler kısaca bu şekildeydi. Sizler de uyguladığınız, faydalı gördüğünüz uygulamaları bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Konu ile ilgili hazırlamış olduğum videoya buradan ulaşabilirsiniz.

Danışmanlık ve Eğitimlerim hakkında bilgi almak için benimle irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Formu – Whatsapp – Telefon ile Arama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir