Karmik İlişki Nedir? Karmik İlişkinin 5 İşareti

Dünyadaki birçok ilişki karmik ilişkidir. Bu sadece karşı cinsle kurduğumuz ilişki değil, aile bireylerimiz veya yakın çevremizle kurduğumuz ilişkileri de kapsar.

Kendinizi ilişkilerinizde sıkışmış, çaresiz hissediyor ve sürekli olarak aynı sorunları yaşarken mi buluyorsunuz? Bu hissettikleriniz karmik ilişki yaşıyor olabileceğinizin göstergesi olabilir. Bu yazıda size karma ve karmik ilişkilerin ne olduğundan ve nasıl çözüm yolları bulunabileceğinden bahsedeceğim.

Karma Nedir?

Kabaca “eylem” anlamına gelen Sanskritçe bir kelime olan karma, Hinduizm ve Budizm de dahil olmak üzere bazı Doğu dinlerinde temel bir kavramdır.

Genel anlamda karma sebep-sonuç döngüsünü ifade eder. Kişinin yaptığı her bir eylem gelecekte bir zamanda onu etkileyecektir. Bu kural aynı zamanda bir kişinin düşünceleri ve sözleri ile diğer kişilerin o kişinin talimatları doğrultusunda yaptığı eylemler için de geçerlidir. Atalarımızın “etme bulma dünyası” olarak ifade ettikleri söz aslında karmayı bütünüyle ifade etmektedir.

Karmik İlişki Nedir?

Günümüzde ‘karmik ilişki’ denildiğinde akla ilk olarak aşk ilişkisi gelir. Ama bu sadece partnerlerimizle kurduğumuz ilişkiler değil aile, arkadaş ve iş hayatındaki ilişkilerimizi de kapsar.

Bu ilişkiler, ruhsal açıdan iyileşmemize yardımcı olmak için vardır. Onlar sayesinde eksik yanlarımızı, korkularımızı, travmalarımızı fark ederiz. Yaşadığımız her ilişkide bir şeyler öğrenir ve öğretiriz. Kısacası bu tür ilişkiler kişinin kendisi ile ilgili çok şey öğrenmesine katkı sağlar. Bunlar bizlerin hayattaki derslerini oluşturmaktadır. Sürdürülmesi oldukça zor ve sorunlu ilişkilerdir. Bu tür zor ilişkileri sürdürüp sürdürmemek ise tamamen bizlerin tercihine kalmıştır.

Karmik Bir İlişkinin 5 Belirtisi

Her karmik ilişkinin çok büyük zorluklar içermesi gerekmiyor. Ancak bu tür ilişkilerin bazı benzer yanları olabilir.

  1. Başkalarına vermediğiniz tavizleri vermek.
  2. Aynı sorunları farklı kişilerde tekrar tekrar yaşamak.
  3. Bunalmış ve sıkışmış hissetmek.
  4. Kişinin ilişki içerisindeki davranışlarını tanıyamamak.
  5. Hoş görmeyeceğiniz davranışları kabul etmek.

Eğer yukarıda bahsettiğim belirtilerden birini veya birkaçını ilişkilerinizde yaşıyorsanız büyük olasılıkla ‘karmik ilişki’ yaşıyorsunuz demektir.

Karmik ilişki ile ilgili görsel
Karmik İlişki

Karmik Bir İlişkiden Nasıl Özgürleşilir?

Şu ana kadar karma, karmik ilişki ve bu ilişkilerin belirtilerinden bahsettik. Peki bu ilişkilerden nasıl ve ne şekilde gerekli dersleri alıp özgürleşebiliriz?

Genellikle ilk olarak akla gelen ayrılmak veya uzaklaşmak oluyor. Ne yazık ki çözüm bu kadar basit değil. Zaten bu tür bir çözüm de sorundan kaçmak demek oluyor. Ama karma, siz sorunlarınızı çözene kadar peşinizden gelmeye devam eder. Hem de daha büyük sorunlarla…

Tüm sorunlar çözümleriyle birlikte gelir. Karmik ilişkiler de böyledir. Bu tür ilişkileri şifalandırmak için en temel ve net çözüm ise enerjisel temizliktir.

Enerjisel Bağları Temizlemek

Bu tür bir temizlik sorunlu ilişkideki en temel nedeni temizlemek için idealdir. Kişiler arasında paylaşılan olumsuz karmayı temizler. Ve bu, karmik bir ilişkiyi tamamlamanın anahtarıdır. Kolayca özgür irade seçimi yapabilmeniz için altta yatan temel nedenleri temizleyin.

Enerjisel temizlik en güçlü ama bir o kadar da zorlayıcı bir çözümdür. Çünkü geçmişi temizlemeden, ruhunuz bu bölümü kapatıp yoluna devam edemez. Bu nedenle, ilişkinin karmik nedenlerini temizlemek, ilişkiyi geliştirmek, uzaklaşmak veya ilişkiyi devam ettirmek açısından bilinçli bir seçim yapmak için zor zamanlar yaşayabilirsiniz.

Enerjisel temizlik bireysel veya ikili olarak yapılmaktadır. Bireysel temizlik veya şifa çalışmalarında kişiler kendi eksiklikleriyle yüzleşiyorlar. İyileştirilmesi gereken noktaların farkına varıyorlar. İkili olarak yapılan ilişki temizliğinde ise öfkeye, kaygıya, hırçınlığa, kıskançlığa sebep olan sıkışmış enerji ortadan kaldırılıyor. Travmalar temizleniyor, bireyler kendileriyle ve birbirleriyle yüzleşiyor, ilişkileri konusunda farkındalık kazanıyorlar. İki tür çalışmanın sonunda eğer ilişki devam etmesi gereken bir ilişkiyse kişiler öğrendiklerine ve öğrettiklerine teşekkür ederek kabullenmiş bir şekilde ilişkiye devam ediyorlar. Ancak ilişkinin süresi dolduysa, ilişkinini bitişini kabullenişe geçip, yine öğrenilen ve öğretilenler için teşekkür ederek sevgi ile yolları ayrılıyor.

Hem kendimizi hem var olan sıkıntıyı iyileştirip blokajları yani tıkanıklıkları serbest bıraktığımız için ilişki şifası çok önemli. Bu şifalanma yardımıyla yaşamın içerisinde daha sağlıklı yol alabiliriz.

Bu tür enerji temizlikleri konusunda uzmanlaşmış ve eğitimler almış olan enerji ve şifa terapistleri tarafından yapılmaktadır. Eğer siz de karmik ilişkilerinizi şifalandırmak isterseniz yaptığım enerji çalışmalarını buradan inceleyebilirsiniz.

Danışmanlık ve Eğitimlerim hakkında bilgi almak için benimle irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Formu – Whatsapp – Telefon ile Arama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir