Ruhsal Uyanış ve 10 İşareti

Ruhsal uyanış, spiritüel yaşam yolculuğunun temel, en önemli ve belki de yapması başlarda en zor olan adımıdır. Bu yazıda sizlere uyanışın ne olduğundan ve bu uyanışın işaretlerinden bahsedeceğim.

Ruhsal Uyanış Nedir?

Bu kavram net bir tanıma sahip değildir. Ancak yüzyıllardır var olan çeşitli kültür ve dinlerde gözlemlenmiştir. “Nirvana”, “uyanış”, “farkındalık” gibi birçok kavramla nitelendirilmiştir.

Ruhsal veya spiritüel bir uyanış kişinin içinde bulunduğu durumdan uzaklaştığı ve var oluşunu fark ettiği anda başlamaktadır. Başlangıçta sinir bozucu ve rahatsız edici olabilmektedir. Çünkü o güne kadar sürdürülen yaşamın tam anlamıyla farkında olup, değişim sürecine girilen noktadır. Konfor alanlarında yaşamaya alışkın olan insanoğlu içinse zorlayıcı ve korkutucu bir süreç olabilmektedir.

Ruhsal Uyanışa Ne Sebep Olur?

Farkındalıkla ilgili en çok merak edilen nokta ise neyin sebep olduğudur. bu sorunun tek bir cevabı bulunmamaktadır. Travmalar, iş değişikliği, taşınma, sevilen birinin kaybı, boşanma, evlilik, hastalık, savaş, kaza gibi bir çok durum ruhsal uyanışa sebep olabilmektedir.

Farkındalığa ulaşabilmeniz için çok büyük olumsuz olaylar yaşamanız gerekmez. Örneğin; ikili ilişkilerinizde hep aynı şekilde davranan kişilerle karşılaşıyorsanız ve bu durum sizi artık yoruyor ve rahatsız ediyorsa orada değiştirmeniz gereken bir şeyler olduğunu fark edebilirsiniz. Hayatın içindeki küçük nüanslar sizi uyanışınıza götürebilir.

Uyanışın 10 İşareti

Hayatınızda bazı şeyler yaşıyor ve bunların ne anlama geldiğini bir türlü çözemiyor olabilirsiniz. Bunlar uyanış yolculuğuna başladığınızın işaretleri olabilir. İşte uyanış yolculuğunda olduğunuzun göstergesi olabilecek işaretlerden bazıları:

1. Bağlantınız kopmuş gibi hissetmek

İlk başta, ruhsal uyanış süreci bunaltıcı ve kafa karıştırıcı gelebilir. Hayatınız hakkında doğru olduğunu düşündüğünüz her şeyin bir yalan olduğunu hissedebilirsiniz. Eskiden zevk aldığınız şeylerden ve insanlardan kopuk ve uzak hissedebilirsiniz. Bu durum yeni bir yaşam sürecinin başında olduğunuzu ifade etmektedir.

2. İsteklerinizi yeniden değerlendirmek

Ruhsal bir uyanış, büyük olasılıkla isteklerinizi gözden geçirmenize ve yenilerini benimsemenize neden olacaktır. Öncelikleriniz farklılaşacaktır. Gerçek tutku ve yaşam amacınızı gerçekleştirmek için işinizden veya yaşadığınız şehir/ülkeden ayrılabilirsiniz.

3. Rüyalarınız daha canlı bir hale gelebilir

Ruhsal uyanışın bir sonucu olarak sadece uyanıkken hayatınız daha canlı olmakla kalmaz, aynı zamanda rüya hayatınız da daha canlı hale gelebilir. Rüyalarınız size yaşam yolculuğunuzla ilgili işaretler sunabilir ve rehberlik edebilir.

4. Daha fazla eşzamanlılık yaşamak

Birini düşünür ve ertesi gün hiç beklemediğiniz bir anda o kişi ile karşılaşabilirsiniz. Saate baktığınızda hep aynı rakamlara denk geliyor olabilirsiniz. Bunlar evrenin size sunduğu eşzamanlılıklardır. Bu eşzamanlılıklarda da yaşam yolculuğunuzun değişimi için baz işaretler bulunmaktadır.

5. İlişkileriniz değişir

Ruhsal uyanışlar dönüştürücüdür ve hayatınızdaki insanlar bunu her zaman kabul edemezler. Değiştiğiniz için sevdiklerinizin artık sizi anlamadığını hissedebilirsiniz. Sevdiklerinizden yaşadıklarınıza saygı duymalarını isteyebilir ve onlara size eşlik etmek zorunda olmadıklarını hatırlatabilirsiniz.

6. Maneviyatın hayatınızın önemli bir parçası haline gelmesi

Bu süreçte maneviyatınızda anlam ve tatmin bulma arzusu muhtemelen en büyük önceliklerinizden biri olacaktır.

7. Sezgilerinizin farkında olmak

Sezgileriniz, iç sesiniz her zaman oradaydılar, egonuzun katmanlarının altına gömülüydüler ve şimdi uyandığınıza göre, kendinizle çok daha uyumlu hissediyorsunuz. Sezgilerinizin ve iç sesinizin farkına varın ve size söylediklerini dinleyin.

8. Yargılamayı bırakmak

Siz kendi ruhsal uyanış yolculuğunuza başladığınızda diğerlerinin de kendi yolculuklarında olduğunu anlarsınız. Bu nedenle tartışmaları kazanmak, insanları görüşlerinize ikna etmek veya onları yargılamak gibi eylemlerden uzaklaşabilirsiniz.

9. Faydalı olmak istemek

Her canlının doğası gereği değerli ve eşit olduğunu fark etmeye başladığınızda insanlara, hayvanlara veya çevreye faydalı olmaya çağrıldığınızı hissedeceksiniz.

10. Doğaya daha bağlı hissetmek

Başta aileniz ve arkadaşlarınıza daha az bağlı hissedebilirsiniz. Ancak ruhsal farkındalığı yüksek biri olarak esas olana, doğaya döneceksiniz. Günlük yaşamlarımızda doğal hayatımızdan ister istemez uzaklaştık ve farkındalıkları yüksek bireyler olarak ait olduğumuz yere, doğaya dönmek kendimizi iyileştirmenin ve geliştirmenin en önemli adımlarından biri.

Elbette ki ruhsal uyanış süreci hepimiz için farklı şekilde ilerlemekte ve bunun işaretleri çok farklı ve fazladır. Bu yazıda sizlere çok sık karşılaşılan işaretlerden bahsetmeye çalıştım. Bu listeyi daha da geliştirmek için sizler de ruhsal uyanış yolculuğunuzda fark ettiğiniz işaretleri bizimle paylaşabilirsiniz.

Meditasyon, çekim yasası ve daha fazlası ile ilgili hazırlamış olduğum videolara buradan ulaşabilirsiniz.

Danışmanlık ve Eğitimlerim hakkında bilgi almak için benimle irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Formu – Whatsapp – Telefon ile Arama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir