Spiritüel Yaşam Yolculuğunda Yol Gösterici 5 Kitap

Yaşam boyunca ve spiritüel yaşam yolculuğumuzda değişmeyen tek şey öğrenim sürecimizdir. Bu süreçteki en önemli destekçilerimiz de tabi ki kitaplardır. Bu nedenle, spiritüel yaşam yolculuğunda yol gösterici kitaplarımıza yenilerini eklemek istedim. Umarım her biri sizlere fayda sağlar.

Aura ve Çakra Kullanma Kılavuzu
Aura ve Çakra Kullanma Kılavuzu

1.Aura ve Çakra Kullanma Kılavuzu (Karla MacLaren)

Enerji çalışmalarına başladığım dönemde sıklıkla başvurduğum bir kitaptır Aura ve Çakra Kullanma Kılavuzu. Enerji çalışmalarına başlamak isteyenler ve yeni başlayanlar için çok faydalı bir kitaptır. İnsan bedenindeki esrarengiz enerji sisteminin nasıl tedavi edileceğini ve korunacağını anlatan ilgi çekicidir. Auralarınızı tüm olumsuz enerjilere karşı kapatmak çakra ve auraları temizlemek için birçok yöntem ve uygulama bulabilirsiniz. Aura ve çakralarla ilgili bilgi edinmek ve farkındalık kazanmak için okunması gereken bir kitap.

“Yetkin bir psişik yorumlamanın yolu şöyle ilerler; çalışmak, öğrenmek, kendini tanımak, kendini daha çok tanımak, daha çok öğrenmek ve daha çok çalışmak. Çalışmak çok zevklidir, yeter ki tadına varın.”

2.Kozmik Oyun (Stanislav Grof)

Grof bu kitabında bir yandan varoluşa ait sorulara yanıt ararken diğer yandan olağandışı bilinç hallerini ve bu durumlarda edinilen deneyimleri incelemektedir. İnsanoğlunun yaratılış ve evrenin doğası hakkında sorduğu en temel sorulara bu bilinç dışı deneyimlerin ışık tutmaktadır. Yaşamınızda neyi neden yaşıyor olduğunuzla ilgili sorularınızın cevabını bulabilirsiniz. Spiritüel yaşam yolculuğunda ilerlemek isteyen ve meditasyon, enerji çalışmaları gibi uygulamalara aşina olan kişilerin kolaylıkla okuyabileceği bir kitap.

Kozmik Oyun
Kozmik Oyun

“Duyu organlarından geçmeyen hiç bir şey zihinde var olamaz.”

Kaplanı Uyandırmak
Kaplanı Uyandırmak

3.Kaplanı Uyandırmak (Peter A. Levine)

Son dönemde oldukça popüler olan ve hakkında bir çok video bulabileceğiniz bir kitapta sıra. Kişisel gelişim kitabı gibi görünse de aslında insan psikolojisine odaklanmaktadır. Kitapta insanlar ve hayvanların travmalarını iyileştirme noktasındaki farklarına odaklanarak bizlere travmalarımızı tanımamız ve onları iyileştirmemiz için neler yapabileceğimizi ayrıntılı bir şekilde anlatmaktadır. Yazar, travmanın ne olduğu, travmalarımızı nasıl fark edebileceğimizi ve onları nasıl tedavi edebileceğimizi uygulamalarıyla ayrıntılı bir şekilde vermektedir. Hepimizin hayatlarında yaşadığı travmalar ve bunların izleri bulunmaktadır. Travma önlenemez bir hayat olgusudur ama iyileştirilebilir.

Travma önlenemez; hayatın bir olgusudur. Ama iyileştirilebilir. Bu, doğal tamamlanma eğilimi kesintiye uğrayan ancak, mümkün olan her zaman bu döngüyü tamamlamaya çalışan bir süreçtir.

4.Kendini İyileştirme İşi Nasıl Yapılır? (Nicole LePera)

Kitap aynı zamanda ünlü bir instagram fenomeni olmanın yanı sıra psikolog olan Dr. Nicole LePera tarafından kaleme alınmıştır. Bu kitap, yazarın meslek hayatı boyunca karşılaştıkları zorluklardan yola çıkarak oluşturduğu zihinsel, fiziksel ve ruhsal iyilik felsefesi geliştirme yollarını içermektedir.

Kitap aslında “Kendini İyileştirmek” konusunda bir rehber niteliğindedir. Çocukluğumuzda yaşadığımız olumsuz deneyimler ve travmaların bizleri fiziksel ve ruhsal olarak nasıl etkilediğini anlamamıza ve  bu yıkıcı davranışları nasıl dönüştürebileceğimizi anlatmaktadır.

Kendini İyileştirme İşi Nasıl Yapılır?
Kendini İyileştirme İşi Nasıl Yapılır?

“Hayatınızın hangi yönleri gerçekten sizin seçiminiz ve ne kadarını miras aldınız?”

Savaşçı Tanrıça'nın Yolu
Savaşçı Tanrıça’nın Yolu

5.Savaşçı Tanrıça’nın Yolu (Heatherash Amara)

Her bir sayfası kadınların iyi birer savaşçı olduğunu vurgulayan bu kişisel gelişim kitabı. Her sayfası uyanışa giden yolda bizlere yol gösterici oluyor. Spiritüel yaşam yolculuğumuzda gerçek dişil enerjimizi ortaya çıkarmak, bununla neler yapabileceğimizi görmek gibi konularda bizlere rehberlik etmekte. 2012 yılında gerçekleşen Maya Takvimi’nin dönüşümünden itibaren dişil enerjinin döngüsüyle yaşamaya başladık. Her geçen gün bu enerjinin döngüsü giderek güçlenmekte. Özümüzdeki dişilliği ortaya çıkarıp dengeleyerek yaşamamız daha da önemli. Bu dönemde sizlere rehberlik etmesi açısından önemli bir kitap olduğunu düşünüyorum.

“Hayat bir insanın cesaretiyle aynı oranda küçülür veya genişler.”

Danışmanlık ve Eğitimlerim hakkında bilgi almak için benimle irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Formu – Whatsapp – Telefon ile Arama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir