Spiritüel Yaşam Yolculuğunda Yol Gösterici 6 Kitap

Kitaplar kişisel gelişimimiz vazgeçilmez birer parçası olarak spiritüel yaşam yolcuğunda da vazgeçilmez yol arkadaşlarıdır. Bu yazıda sizlere benim de spiritüel yaşam yolculuğunda çokça faydalandığım, yol gösterici 6 kitaptan bahsedeceğim. Hazırsanız başlıyoruz 🙂

1.Kendiniz Olmanızı Engelleyen 5 Yara

Lise Bourbeau tarafından kaleme alınan bu kitapta kendiniz olmanızı engelleyen 5 yaradan ve bu yaraları nasıl iyileştirebileceğiniz ele alınmış. Terk edilme, aşağılanma, haksızlık, ihanet ve reddedilme temel yaralar olarak ele alınmış ve fiziksel olmanın yanı sıra psikolojik olarak da etkilerini açıklayan kapsamlı bir çalışma olmuş. İçerisinde kendiniz olmanızı engelleyen sebepleri bulmanıza yardımcı olacak birçok test de bulunmakta. Benim de okurken çok faydalandığım, kendimden birçok şey bulduğum ve içerisindeki testlerle yol gösterici bir kitap Kendiniz Olmanızı Engelleyen 5 Yara. Yüzleşmekten kaçındığımız karanlık yanlarımızı suyun üzerine çıkarıp onlarla yüzleşmemizi sağlıyor. Spiritüel yaşam yolculuğunuzda sizlere önemli bir yol gösterici olacağı kesin.

Kim olduğumuzu hatırlamak için kim olmadığımızın farkına varmamız gerekir. Mesela biz yaralarımız değilizdir.

Kendiniz Olmanızı Engelleyen 5 Yara
Kendiniz Olmanızı Engelleyen 5 Yara
ışığı Arayanların Karanlık Yanı
Işığı Arayanların Karanlık Yanı

2.Işığı Arayanların Karanlık Yanı

Hayatta karşılaştığımız her insan sevdiğimiz veya sevmediğimiz yönleriyle bizlerin birer yansımasıdır. Özellikle karşımızdaki kişinin sevmediğimiz özellikleri bizim kaçtığımız, baskıladığımız veya bilinçaltımızın en kuytu köşelerine sakladığımız karanlık yanımızı bizlere gösterir. Jung bunu gölge yanımız olarak adlandırır.

Bu kitap bizlere gölge yanımızı sakladığımız yerden çıkarmamızı, onunla yüzleşmemizi ve sahiplenmemiz gerektiğini göstermektedir. Bizler artılarımız ve eksilerimizle bir bütünüz. Sadece olumlu yanlarımızı görerek hayatta sağlıklı bir şekilde yol alamayız. Eksik veya karanlık olarak gördüğümüz sevmediğimiz yanlarımızı iyi bilip benimsediğimizde bütün olabiliriz. Debbie Ford, bu kitabında meditasyonlar ve imgeleme gibi birçok yöntemle karanlık yanımızla yüzleşmemizi sağlıyor.

“Sahiplenmediğin şey , senin sahibin olur .“

3.Ruhun Anatomisi- Gücün ve Şifanın Yedi Aşaması

Şifacılık, şifa aktarma, çakralar, ruhsal hayat dersleri, alışkanlık ve eğilimlerimiz gibi spritüel yaşam yolunda karşılaşabileceğiniz ve var olan birçok bilgiyi bir arada sunan bu kitap Caroline Miss tarafından kaleme alınmıştır. Zaman zaman uygulama yaparken açıp faydalandığım, her bir okuyuşumda yeni şeyler keşfettiğim bir başucu kitabı. Eğer şifacılıkla ilgileniyorsanız veya bu alanda ilerlemeye niyetliyseniz mutlaka okumanız gereken bir kitap.

Ne konuda seçim yapıyor olursak olalım, ister giyeceğimiz kıyafet ister mesleğimizi seçiyor olalım, Tanrı tarafından anlamsız bulunarak göz ardı edilen hiçbir seçim yoktur.

Ruhun Anatomisi
Ruhun Anatomisi
Ölümsüz Üstatların Yaşam ve Öğretisi
Ölümsüz Üstatların Yaşam ve Öğretisi

4.Ölümsüz Üstatların Yaşam ve Öğretisi

Spiritüel yaşam yolculuğunuzda yol gösterici 6 kitap listemizde bir üçlemeye geldi sıra. Bu yolculuğa başladığımda hocamın önerdiği, iyi ki de almışım dediğim ve tekrar tekrar okuduğum bir seri. Üç seri olarak hazırlanan bu kitapta yazar ve bilim adamı Baird T. Spalding‘in, bir grup bilim adamıyla Uzakdoğu’da yaptığı araştırma gezisi sırasında Ölümsüz Üstatlar ile karşılaşmasını, onlarla geçirdikleri yılları, bu sırada yaşadıkları olağanüstü deneyimleri anlatılmaktadır. Teslim olmak, her şey için çok fazla çaba göstermemek gerektiği ile ilgili çok güzel bir öğretiyi aktarmakta.

Toprağa ekilen tohumun büyümek, gelişmek ve çoğalmak için önce kendinden vermesi gerektiği gibi, biz de gelişebilmek için önce kendimizden vermeliyiz. Tohumun gelişebilmek için önce kabuğunu kırması gerektiği gibi, biz de gelişebilmek için kabuğumuzu kırmalıyız; gelişmeye başlayabilmek için sınırlılık kabuğumuzu kırmalıyız. Bu içsel mükemmellik tamamlandığında, tıpkı çiçekler gibi güzel bir biçimde ortaya çıkmalıyız.

5.Işığın Elleri

Bu yolculukta bana yol gösterici olan ve ihtiyaç duyduğumda açıp sorularımın cevabını bulduğum başucu kitaplardan birisi Işığın Elleri. Barbara Ann Brennan bu kitapta kendi yaşama hikayesini yanı sıra

  • Sağlıkta, ilişkilerde ve hastalıklarda insan için yeni bir paradigma,
  • İnsan Enerji Alanı’nın nasıl göründüğüne, işlev gösterdiğine, bozulduğuna, iyileştiğine ve arkadaş ve eşlerle nasıl etkileşim kurduğuna dair bir anlayış,
  • Auraları görme ve yorumlama becerisinde eğitim,
  • Hayatın tüm alanlarından farklı, çeşitli hastalıklara sahip insanların tıbbi olarak doğrulanmış iyileşme hikâyeleri,
  • Kendi kendini ve başkalarını iyileştirmek için yollar sunmaktadır.

Şifacılık yolunda ilerlemek isteyenler için adeta başucu niteliğinde bir kitap.

Kendimi Tanrı iradesine teslim ediyorum. Kalbimi ve ruhumu Tanrı’ya veriyorum. Yaşamda en iyiyi hak ediyorum. Yaşamda en iyi nedenlere hizmet ediyorum. Ben Tanrı’nın ilahi bir tezahürüyüm.

Işığın Elleri
Işığın Elleri
Yaşam Çiçeğinin Unutulmuş Sırrı
Yaşam Çiçeğinin Unutulmuş Sırrı

6.Yaşam Çiçeğinin Unutulmuş Sırrı

Spiritüel yaşam yolculuğunda yol gösterici 6 kitap önerimizin son kitabına geldi sıra. İki kitap olarak hazırlanan bu seride Marduk, Lemuryalılar, Marslılar, Atlantisliler, Enlil, Enki, Ademle Havvaya farklı bir bakış, Mısır, Firavunlar, ruhani varlıklar, geometri, altın oran, pi sayısı, Fibonacci dizisi, biyoloji, üreme, kimya, yaşamın kaynağı yaşam çiçeği gibi kadim bilgileri bulabilirsiniz. Semboller ve insan bedenindeki geometri kitap içerisinde dikkati çeken bir diğer konu. İçeriğinde fazlaca bilgi bulundurması açısından kolay okunabilen bir kitap değil Yaşam Çiçeğinin Unutulmuş Sırrı. Ancak kadim bilgilerden hoşlananlar için çok güzel bir kitap olduğunu düşünüyorum.

Gerçekliğin görünen kısmı, bütünün yüzde birinin çok altındadır. Görünmez evren gerçek yuvamızdır.

Danışmanlık ve Eğitimlerim hakkında bilgi almak için benimle irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Formu – Whatsapp – Telefon ile Arama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir