İsteklerinizi ve Sizi Güçlendiren Teslimiyet ve 4 Adımı

Her şeyi denediniz ama hala daha istekleriniz gerçekleşmedi mi? O zamana mücadeleyi bırakın ve teslimiyete geçin.

Hepimiz yaşamlarımızda hayallerimizin gerçekleşmesi için çaba gösteririz. İlk denemede olmadıysa daha fazla çabalarız. Yine mi olmadı? Bu sefer yöntemimizi değiştirir yine çabalamaya devam ederiz. Gerçekleşene kadar hep daha fazla çalışmaya ve çabalamaya odaklanırız. Çünkü hayallerimize sıkı sıkıya odaklanmışızdır.

Her birimizin hayatında böyle bir çabalama ve olmama hikayesi mutlaka vardır. Ancak hiç durup düşündük mü neden olmadığını veya olmamasının bizim için hayırlı olan yanını? Burada göz ardı ettiğimiz önemli bir pratik devreye giriyor. Teslim olmak veya akışa bırakmak.

Teslimiyet Nedir?

Evrende her şey belirli bir uyum ve düzen içerisinde var olmaktadır. Bu nedenle bir şey için kendinizi unutacak kadar çabalamaktansa evrenin akışına teslim olmak en doğrusudur. Biliyorum, teslimiyet kelimesi ilk anda pes etmek, vazgeçmek gibi geliyor kulağa. Ancak her şeyin belirli bir düzen içerisinde devam etmesi sizin ve isteklerinizin güçlenmesi için en temel olma halidir.

Ruhsal olarak teslimiyet hayatın akışı ile mücadele etmeyi bırakıp olanı özümsemektir. Bu elbette ki isteklerimiz için çaba göstermeyeceğimiz anlamına gelmez. Önemli olan dengeyi kurabilmektir. Aslında sürekli olarak hayalinize odaklanıp ve sadece sizin istediğiniz gibi gerçekleşmesi için çabaladığınızda çekim yasasını da tersine çalışmaya zorlarsınız. Çünkü bir şeyi sürekli olarak ve çokça istediğinizde hayatın size sunduğu ve belki de sizi daha kolay bir şekilde o isteğinize ulaştıracak yolları gözden kaçırabilirsiniz.

İstek, azim ve teslimiyet bir araya geldiğinde hayallerinizin çok daha ötesinde olumlu sonuçlar elde edebilmeniz mümkün. Teslimiyet halinde olmak evrenle bütün olup hayallerinizin gerçekleşmesi için sonsuz olasılık kapılarının açılması demektir. Teslimiyet yolculuğundaki önemli 4 adımı ise şu şekilde sıralayabiliriz:

Ödül
Teslimiyetin Dört Adımı

1. Farkındalık

Teslimiyet halinde olabilmemiz için öncelikle istediklerimiz ve hayallerimiz konusunda farkındalığımızın olması gerekmektedir. Teslimiyetiniz arttıkça hayallerinize giden yolda karşınıza çıkacak olan fırsatları daha kolay fark edebilirsiniz. Örneğin; işinizde terfi edebilmeniz için önemli bir sınava girmeniz gerekiyor ve bu sınav için çok çaba göstermenize rağmen başarısız oluyorsunuz. İşte o zaman bir durup nefes alın. Bunun gerçekleşebilmesi için başka olasılıkların neler olabileceğini düşünün? Kim bilir evren belki de sizin için başka bir yerde çok daha iyisini hazırlıyordur.

2. Serbest Bırakmak

Endişelerimizi, korkularınızı ve kaygılarınızı serbest bırakın. bu saydığımız olumsuzluklar hayallerinizin gerçekleşmemesini güçlendirir. Tutunmaya, üzerinde durmaya veya kontrol etmeye çalıştığınız şeyleri bıraktığınızı hayal edin. Bırakın ki evren sizin için en güzelini ve en iyisini hazırlasın.

3. Sabır

Sabır teslim olma yolundaki en önemli adımlardan biridir. İstedik, hayal ettik, çabaladık ve evrenin gerçekleştirmesi için bıraktık. Peki ne zaman olacak, nasıl olacak? benzeri tüm sorulardan uzak durmamız gerekmektedir. Belki de hedefinize ulaşma konusunda birçok engelle karşılaşıyor olabilirsiniz. Ancak bunların hepsi sizin gerçekten isteyip istemediğinizi veya ne kadar hazır olduğunuzu sorgulamak için yapılan testler olabilir. Önemli olan sabırlı olup kendinizi akışa bırakmaktır.

4. Ödül

Farkında olup, serbest bıraktığımızda ve sabrettiğimizde ödül mutlaka ve bir şekilde bize gelir. Her ödül kişiye özgüdür. Bazen bekleme sırasında hissettiğiniz güven ve huzur halidir. Bazense isteklerimizin tamamen değişmiş ama tam da istediğimiz şekilde gelmesidir. Evren, her birimizin isteklerini en doğru şekilde ve zamanda bizlere getirmektedir.

Evet, birdenbire teslimiyet haline geçmek düşündüğünüz kadar kolay olmayabilir. Hatta teslimiyette olduğunuzu zannettiğiniz anlarda bile aslında tam olarak teslim olmadığınızı fark edebilirsiniz. Ancak anda kalabilmek ve akışa teslim olmak için uygulayabileceğiniz etkili yöntemler bulunmaktadır. Yoga ve meditasyon iç huzurun ve dengenin sağlanmasındaki en önemli iki uygulamadır. Ayrıca isteklerinizin veya hayallerinizin gerçekleşmesi için imgeleme veya meditasyon yaparken olmayanı zorluyormuş gibi hissettiğinizde Yüksek Benliğinizle iletişime geçebilirsiniz. Böylece sizin için neyin daha iyi olacağını sorabilirsiniz.

Teslim olduğunuzda ve evrenin akışına kendinizi bıraktığınızda istediğiniz tüm güzellikler, kolaylıkla ve çabasızca size gelecektir.

Hazırlamış olduğum rehberli meditasyon videolarına ve çok daha fazlasına buradan ulaşabilirsiniz.

Danışmanlık ve Eğitimlerim hakkında bilgi almak için benimle irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Formu – Whatsapp – Telefon ile Arama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir