Ayna: Aynalık Etmek Nedir?

Gün içerisinde kaç defa aynaya baktığınızı hiç fark ettniz mi?

Sabah uyandığımızda yüzümüzü yıkarken aynada kendimizi görüyoruz. Kuaföre gidiyoruz saçımızı yaptırırken kendimizi görüyoruz, bir kıyafeti denemek için kabine girdiğimizde kendimizi görüyoruz…

Peki birine günaydın derken, iş yaparken, sevgilimizle, ailemizle, arkadaşlarımızla konuşurken kimi buluyoruz karşımızda onları mı, yoksa kendimizi mi?

Cevap: kendimiz!

Aynanız Kim?

“Herkes ve her şey “ bize kendimizi yansıtır!

Ruhumuzu bize gösterebilenler bize görünmez birer ayna olma potansiyeli taşıyan başkalarıdır. Şöyle ki; Çevremiz de gördüğümüz her durum bizim kendi yansımamızdır. Sinirlendiğimiz, kızdığımız, öfkelendiğimiz her durumda kendimizden bir şeyler görürüz . Bizde olmayan hiç bir duyguyu başkalarında farketmeyiz.

Bu tür zamanlarda durup düşünmeliyiz. ‘Neden bu duruma kızdım, sinirlendim, öfkelendim? İçimdeki hangi duygu buna tepki gösterdi? Neden karşımdaki kişinin bu söylemi beni rahatsız etti ?’ Eğer bu soruları kendimize sık sık sorarsak içimizdeki bir noktaya işaret ettiğini daha kolay görebiliriz.

Bunu farkettiğimizde bilinçli değişime adım atmış oluruz . ‘Ayna-Aynalık etmek’ dediğimiz bu yasa, aslında çekim yasasını anlatır. Bu yasa “her şey, benzer olanı çeker” anlamına gelmektedir. Çünkü içimizde olmayan hiçbir duyguya tepki göstermeyiz.

Hayatınıza giren her kişi size sizde bulunan bir enerjiyi göstermek adına oradadır ve görmek istemediğimiz yanlarımızı ve duygularımızı bizlere göstermekle görevlidirler. Hayatımıza aldığımız insanlar bize benzerler. Karşıdan bize yansıttıkları her durumun bizde mutlaka bir karşılığı vardır. Böyle bir durumla karşılaştığımızda öncelikli olarak amacımız bizdeki duyguyu bulmak, almamız gereken dersleri daha kolay fark etmemizi sağlayacaktır. Farkındalığımız arttıkça çevremize kızmak ve öfkelenmek yerine içinde bulunduğumuz negatif tarafın iyileşmesine yön vermiş oluruz. Bizi ya bir yere götürür yada kendimizi görmemizi sağlar. Bildiğimizi bilmediğimiz bir yerden bakarsak durumlara tamamen dönüşüme izin vermiş oluruz.

Kendinin Aynası Olmak

Farkındalığınızı artırmayı seçin. Olaylardan ve insanlardan almanız gereken dersleri alıp yenilenmiş bir halde hayatın diğer safhalarına adım atabilirsiniz. Bunun için beş temel kural bulunmaktadır.

İlk kural: İçimizdeki duyguların başkaları tarafından bize yansıdığını kabul etmek,

İkinci kural: Kendimizi gerçek halimizle onaylamak ve kendimize objektif bir bakış açısı geliştirmek ,

Üçüncü kural: Kendimizle yüzleşmek. Olduğu gibi hiçbir bahane olmadan sadece içimizdeki gerçek şeye odaklanmak.

Dördüncü kural: Yaşadığımız hiçbirşeyin en önemsiz sayılabilecek ayrıntısını bile değiştiremeyiz. “Şöyle yapsaydım, sonucu böyle olacaktı” gibi bir cümle kurmanın anlamı yoktur. Hayır, her ne yaşandıysa, dersimizi almamız ve ilerlemememizi sağlaması için yaşanması gereken ve yaşanabilecek olandır. Her ne kadar zihnimiz ve egomuz bunu kabul etmek istemese de, hayatımızda karşılaştığımız her olay, bizim için en doğru ve ideal zamanda olur.

Beşinci kural: Hayatımızda değişime hazırsak ve kabul ediyorsak en ufak ayrıntı bile dönüşüme hazırdır.

Hayatınızdaki aynaları fark etmeniz ve bu aynalardan gerekli dersleri çıkarmanız dileğiyle.

Konuyla ilgili olarak hazırlamış olduğum videoya buradan ulaşabilirsiniz.

Danışmanlık ve Eğitimlerim hakkında bilgi almak için benimle irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Formu – Whatsapp – Telefon ile Arama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir