Dişil Enerjiyi Artırmak için 7 Yöntem

Dişil enerjiyi artırmak sizce ne anlama geliyor? Bunu gerçekten anlamak için önce içinize bakmanız gerekir. Size enerji veren şeyin ne olduğunu keşfedin. Size neler ilham verir? Hayatı dolu dolu yaşadığınızı düşünüyor musunuz? Bu düşünme süreci, yalnızca kendinizi daha iyi anlamak için değil, aynı zamanda güvenle yaşamak için de önemlidir.

Daha önce eril ve dişil enerjinin ne olduğundan bahsetmiştim. Bu iki enerjinin denge ve uyum içerisinde olmasının öneminden de bahsetmiştim. Eril-dişil eneri ile ilgili yazıma buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazıda ise sizlere dişil enerjiyi artırmak için uygulayabileceğiniz 7 yöntemden bahsedeceğim.

Dişil Enerjiyi Artırmak

1.Yaratıcı Olun

Dişil enerji yaratıcılık ve üretkenlikle ilişkilidir. Çünkü kadınsı olan yaratıcı güçtür. Her ne kadar kadınların yaratıcılık ve üretkenliği genellikle doğurganlıkla eş değer tutulsa da yaratım birçok şekilde gerçekleşebilir. Yazı, dans, resim veya yeni fikirler üretme bunlardan sadece birkaçıdır. . Ne yaratmak istediğinizi hayal edin. Hayal ettikçe ve harekete geçtikçe dişil enerjinizin de arttığını fark edeceksiniz.

2.Duygularınızı İfade Edin

Eril enerji mantıkla tanımlanırken, dişil enerji duygularla ilişkilendirilmektedir. Hepimizin duygusal benlikleri vardır, ancak çoğumuza duygularımızı nasıl anlayacağımız ve ifade edeceğimiz öğretilmemiştir.

Duygusal süreciniz konusunda kafanız karıştıysa endişelenmeyin. Nasıl hissettiğinizi dinleyerek ve duygusal zekanızı artırarak başlayabilirsiniz. Duygu durumlarınızı tanıdıkça ve ifade ettikçe otomatik olarak daha bütün hissetmeye başlayacaksınız.

3.Konfor Alanınızdan Çıkın

Bazılarımız dişil enerjinin stabil ve sessiz olduğunu düşünür. Ancak bu hikayenin sadece bir kısmıdır. Dişil enerji de cesurdur, dönüşümün gücüdür.

Hayatınızdaki bazı şeyler artık sizin için faydalı değilse, bir değişiklik yapma zamanı gelmiş demektir. Bu noktada en büyük destekçinizse dişil enerjidir. Bu durum bazen zorlayıcı olabilir. Yıkım, yaratımadan önce gelir. Yeniyi karşılamak için eskiye veda etmeliyiz.

Dişil enerjinin hem yatıştırıcı hem de güçlü hareketi olmasaydı, hayatımızdaki her şey durgun olarak devam ederdi. Gelişmek, yaratmak ve üretmek için bunun tam tersine ihtiyacımız var.

4.Kendinize Zaman Ayırın

Günlük koşturmacaların döngüsüne kapılıp kendimize küçük molalar vermeyi çok görebiliyoruz. Aslında dişil enerjiyi artırmak için en etkili yöntemlerinden birisi de kendimize zaman ayrımak. Gün içerisinde şarj olmak ve dinlenmek için kendimizie küçük dinlenme zamanları yaratabiliriz. Herkes kendi ilgi alanına ve zamanına göre bu dinlenme zamanlarını planlayabilir. Yoga, meditasyon, spor yapmak, kitap okumak, müzik dinlemek, dans etmek, resim yapmak, günlük cilt bakımı yapmak veya hiçbir şey yapmadan sadece oturup boşluğa bakmak gibi etkinliklerle kendimize zaman ayırabiliriz.

5.İç Sesinizi Dinleyin

Günlük yaşamda en çok ihmal ettiğimiz nokta iç sesimiz. Kadınlar olarak geçmiş zamanlardan bu yana en çok değer vermemiz ve peşinden gitmemiz gereken şey iç sesimizdir. Özellikle doğadan ve benliğimizden uzaklaştığımız şehir hayatında iç sesimizden ve sezgilerimizden de farkında olmadan uzaklaştık. Bu nedenle, dişil enerjimizi artırmak için belki de en önemli yöntem iç sesimize (sezgilerimize) kulak vermektir.

Başta zor gibi görünse de aslında iç sesimize kulak vermek oldukça kolay. Tek yapmanız gereken, kim olduğunuza içsel olarak bağlanmaktır. Bunu yapmak için kendinizle baş başa kalacağınız zamanlar yaratmanız ve kendinizi tanımanız önemlidir. Bunun için yoga, meditasyon, şifa çalışmaları yapabilir, terapi alabilir veya doğada daha çok vakit geçirebilirsiniz.

6.Almaya Açık Olun

Dişil enerji alma ile ilişkilidir. Bu nedenle çevrenizdekilerden yardım istemekten, size verilen hediyeleri, iltifatları veya evrenin sürprizlerini almayı reddetmeyin. Sevgiyle kabul edin. İlla ki çevrenizden bir şey almak zorunda değilsiniz. Kendinizi ödüllendirebilir veya kendinize hediye alabilirsiniz.

7.Vücudunuzla yeniden bağlantı kurun

Sağlığınızı korumak, fiziksel ve zihinsel sağlığınıza önem vermenize destek olur. Vücudunuzu tanımak için zaman ayırmanız, size ne söylediğini dinlemeniz ve başkalarının yargılarının kendinizle ilgili algınızı belirlemesine asla izin vermemeniz dişil enerjini artırmanın önemli bir yoludur.

Günlük yaşamda kendimizi ihmal ettiğimiz çok zaman olmakta. Bunun bir yansıması olarak da dişil enerjimizi kaybedebiliyoruz. Bu nedenle, yukarıda bahsettiğim dişil enerjimizi artırmanın yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Sizin de bu yöntemler dışında dişil enerjiyi artırmak için uyguladığınız yöntemler varsa yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Enerji çalışmaları ve daha fazlası için hazırlamış olduğum videolara buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynaklar:

https://www.timeout.com/hong-kong/things-to-do/7-ways-to-embrace-your-femininity-and-unleash-your-inner-goddess

Danışmanlık ve Eğitimlerim hakkında bilgi almak için benimle irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Formu – Whatsapp – Telefon ile Arama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir