İptal Etmek: Olumlu Yaratımın İlk Aşaması

İptal, iptal, iptal…

İptal etmek olarak da bilinen bu ifade yaşamınızı olumlu yönde değiştirebilir. Nasıl mı?

Spiritüel yolculuğuma başladığımda bu uygulama Hocam’ın yol göstericiliği sayesinde uygulamaya başladığım ilk yöntemlerden birisi olmuştu.

-İptal etmek nedir?

-Nasıl çalışır?

-Neden iptal etmeliyiz?

sorularının yanıtlarını bu yazıda bulabilirsiniz.

“İptal Etmek” Nedir?

“İptal etmek”, spiritüel yaşam yolculuğuma başladığımda ilk öğrendiğim, zaman zaman uygulamakta zorlandığım ama hayatımı olumlu yönde değiştiren bir uygulamadır. Zaman veya mekan fark etmeksizin kolaylıkla uygulanabilir. Uygulama öncesinde herhangi bir ön çalışma veya uyumlanmaya ihtiyaç bulunmamaktadır. İptal etmek, kendi olumsuz düşünce ve sözcüklerimizin yanı sıra konuştuğumuz kişilerin olumsuz sözcüklerinin frekanslarını iptal etmek, nötrlemek için kullanılır.

Neden iptal kelimesini kullanıyoruz ve neden kullanmalıyız?

İnsanlar olarak düşüncelerimiz ve sözcüklerimizle yaratma gücüne sahibizdir. Bu nedenle düşünce ve sözcüklerimizin olumlu olması önemlidir. Bu uygulamayı, gün içerisinde düşüncelerimizde veya konuşmalarımız sırasında fark ettiğimiz olumsuz sözcüklerimiz veya olumsuz düşünce formlarını iptal etmek, dönüştürmek için kullanırız. 

Spiritüel yolculuğa çıkış amacımız hepimizin hayatlarını daha sağlıklı, dingin, huzurlu ve bolluk bereket içerisinde, keyif alarak bir yaşam sürmektir. Bunun için de düşüncelerimizi ve sözcüklerimizi kontrol etmemiz ve olumluya çevirmemiz önemlidir. İlk ve herkes tarafından kolaylıkla uygulanabilecek olan yöntemi ise “iptal” etmektir.

Biz insanoğlu her ne kadar şaka ve espiri yapmayı sevsek de maalesef ki evrenin espiri anlayışı yoktur. Bazen gülmek, eğlenmek amaçlı söylediğimiz şeyleri bile gerçeklik olarak yaratabiliyoruz. Bu nedenle ağzımızdan çıkan her bir sözcüğe dikkat etmemiz gerekmektedir.

Neden 3 kere iptal diyoruz?

3 kez iptal ediyorum demek bizleri 3 sayısının kesinlik ve netlik frekansına soktuğu için söylenir. Netim, kararlıyım ve kesinlikle iptal ediyorum anlamına gelmektedir. 

“İptal” Etme Yöntemi nasıl uygulanmalıdır?

Daha önce de bahsettiğim gibi iptal etme yöntemi herkes tarafından uygulanabilen bir yöntemdir. Aklımızdan geçen veya söylediğimiz olumsuz sözcükleri, düşünceleri fark ettiğimizde 3 defa iptal ediyorum demeli ve o düşünce veya sözcükler yerine olumlularını koymamız gerekmektedir.

Başlangıçta zorlanmanız çok normaldir. Çünkü hepimizin alıştığı bir konuşma ve düşünme biçimi vardır ve bu ne yazık ki yetiştirilme tarzımız ve geleneklerimiz nedeniyle olumsuzluğa çok yatkındır. Yıllarca oluşturmuş olduğumuz düşünce yapımızda çekirdek inançlarımız çok köklü yer edinmişlerdir. Ancak kendi yaşamımızın yaratıcısı olarak bu olumsuzluklardan kurtulmak ve kendi ideal dünyamızı yaratmak da tamamen bizim elimizdedir. Hiçbir alışkanlık çok çabuk bırakılamaz ama tamamen de vazgeçilmez değildir.

Olumlu Yaratımı Nasıl Yapabiliriz?

İptal etme uygulamasını içselleştirdik ama olumlu yaratımı oluşturmak için nasıl cümle kalıpları kullanmamız gerekiyor? 

diye sorduğunuzu biliyorum. Olumlamalar başlıklı yazımda da ifade ettiğim gibi olumlu yaratım için şimdiki zamanda cümleler kurma k önemlidir. Gelecek zamana kalıbı kullanmak, niyetinizi gelecekteki bir zamana bırakmak anlamına gelmektedir. Ancak niyet, talep ve isteğimize göre cümle kalıbını seçip kullanmak en doğrusudur.

Geçmişte Kullandığımız Olumsuz Cümleleri ve Düşünceleri Nasıl İptal Edebiliriz?

Şu anda kullandığımız olumsuz sözcükler veya düşünce kalıplarını iptal edebildiğimiz gibi geçmiş zamanda söylediklerimiz ve düşündüklerimizi de temizlememiz mümkündür. Ancak bu iptal etme yöntemi ile değil başka şifa çalışmaları ile yapılabilmektedir.

Düşünceleriniz değişmeye başladığında, kullandığınız dil ve siz de değişmeye başlarsınız. bu nedenle değişime önce kendinizden başlamanız önemlidir. Yeni bir yaşamın kapılarını olumlu düşüncelerle aralamanız dileğiyle…

Konu ile ilgili hazırlamış olduğum videoya buradan ulaşabilirsiniz.

Danışmanlık ve Eğitimlerim hakkında bilgi almak için benimle irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Formu – Whatsapp – Telefon ile Arama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir