Para Enerjisi Nasıl Çalışır?

Para enerjisi son dönemlerinin en sık konuşulan konusu. Bu yazıda sizlere para ile olan ilişkimiz, paraya bakış açımız ve para bilincimiz gibi konulardan bahsedeceğim.

2022 Yılından Neler Bekliyoruz? başlıklı yazımda da belirttiğim gibi bu yıl dünyayı, ülkemizi ve kişisel olarak bizleri ekonomik olarak zorlayıcı olacak ve bunun etkilerini de 2021 yılının son aylarından itibaren yaşamaya ve hissetmeye başladık. Özellikle ülke olarak bu konuda güçlük yaşıyoruz. Spiritüel yasaların dediği gibi bir konuda çok zorlanıyorsan orada çözmen gereken bir sorun var demektir. Bu noktada ülke olarak bu konu ile ilgili sorunumuzu fark etmeli ve bu konuyu çözmeliyiz. Peki neler yapabiliriz?

Öncelikle paraya karşı oluşmuş olan olumsuz bakış açılarımızı değiştirmemiz gerekmektedir. “Biz kim zengin olmak kim.” “O kadar parayı ancak rüyamızda görürüz.” “Para dediğin insanın elinin kiridir.” “Ailemden miras kalmadı ki zengin olayım.” “Çok para kirli paradır.” gibi uzun zamandır bilinçaltımıza kazınmış olan bu gibi olumsuz bakış açılarından sıyrılmamız gerekmekte. Sonrasında ise para enerjisi ile ilgili akışımız dengeleyip, paranın akışını kolaylaştırmamız gerekmektedir. En büyük sınavlarımızdan birisi de budur.

Para Enerjisini Dengelemek İçin Neler Yapmalıyız?

Birçok yöntemi bulunmaktadır. Sizlere kolaylıkla uygulayabileceğiniz, hayata geçirebileceğiniz, kendi başınıza kaldığınızda rahatlıkla yapabileceğiniz birkaç yöntemden bahsedeceğim.

Para yüksek bir enerjidir. Bu yüksek enerjiyi hayatımıza alabilmemiz için kendi enerjimizi de yükseltmemiz gerekmektedir. Para enerjisi değer ile eşdeğerdir. Biz kendimize hangi ölçüde değer verir ve onu hak ettiğimize inanırsak o derecede paranın enerjisine ulaşabiliriz.

Çok detaylı ele alınması ve geniş bir çerçeveden bakılması gereken bir konudur. Eğer ciddi anlamda zorluklar yaşanıyorsa, bu durumların kökenine inmek gerekmektedir. Muhtemelen atalardan, geçmişten gelen parasal kaygılar, kayıplar ve lanetler bulunmaktadır. Veya farklı boyutlardaki ruh varlığımızın yaşantılarından gelen ve farklı boyutlardaki yaşantılarımızdan getirdiğimiz olumsuz enerjiler, ahlar, lanetler, sıkıntılar, yokluklar ve kayıplar olabilmektedir. Bu durumda, öncelikle eğer kendiniz yapamıyorsanız profesyonel bir destek alarak buradaki tıkanıklığı iyileştirebilirsiniz. İyileşmenin devamlılığını sağlamak için ise bahsedeceğim adımları uygulayabilirsiniz:

1.Olumlama Oluşturmak

Para enerjisini dengelemek için en etkili ve önemli yöntemlerden birisi olumlamalardır. Öncelikle bir dosya kağıdı alın. Bu dosya kağıdının ortasından bir çizgi çizin. Şimdi sol tarafta kalan bölüme para ile ilgili tüm olumsuz bakış açınızı ve düşüncelerinizi yazın.

  • Paraya nasıl bakıyorsunuz?
  • Para sizin için ne anlam ifade ediyor?
  • Ne kadar değerli ve ne kadar değersiz?
  • Parayı kazanabilir misiniz, çok parayı hak ediyor musunuz?
  • Zenginliğe ulaştıktan sonra bu süreci koruyabileceğinize güveniniz var mı?
  • Yoksa burada da bir kaybetme korkusu yaşıyor musunuz?

Kısacası şu ana kadar duyduğunuz tüm olumsuz düşünce kalıplarını, mitleri ve arketipsel hikayeleri yazın. Örneğin; “Ben parayı hak etmiyorum.” gibi bir duyguyla yüzleştiyseniz bunun karşısına “Ben çok değerli bir varlık olduğum için her zaman çok parayı, zenginliği, serveti hak ediyorum ve güvenle kullanmayı seçiyorum.” gibi bir olumlama yazabilirsiniz.

Bu çalışmayı yaptığınızda kendi sorunlarınızın yerine olumlama cümlelerini hazırlamış olacaksınız. Yazmış olduğunuz bu olumlama cümlelerini isterseniz kaydedip günün her saatinde dinleyebilir, isterseniz de okuyabilirsiniz. Özellikle beyin frekansımızın en sakin olduğu ve bilinçaltımıza gönderdiğimiz şeylerin en hızlı ulaştığı uyandığımız ve uyumadan önceki uykulu olduğumuz anlarda bu olumlamaları tekrar etmemiz çok önemlidir. Alışkanlık kazanma ile ilgili verilen 21-41 veya 60 gün gibi rakamlar veremeyeceğim sizlere. Olumlamaları içselleştirmeniz burada önemli olan faktör. Ve her birimizin içselleştirme süreci, bu konu ile ilgili deneyimleri birbirinden çokça farklıdır.

2.Bilinçaltındakileri Yazmak

Para enerjisine uyumlanabilmek için bir diğer yöntemimiz ise yine yazmak üzerine. İsterseniz haftanın 4 günü isterseniz her gün kendinize bir zaman ayırın ve para ile ilgili her ne kadar olumsuz düşünceniz varsa yazın. Her bir seferde düşüncelerinizin ne kadar farklı köklerinin olduğunu fark edeceksiniz. bilmeden bilinçaltınıza kodladığınız, sizi engelleyen çok sayıda düşünce kalıbınız olduğuyla yüzleşeceksiniz. Tüm olumsuz düşüncelerinizi yazdıktan sonra bu kağıdı teşekkür ve şükrederek yakın.

3.Bereket Parası

Üçüncü bir uygulamamız için ise cüzdanınıza bir bereket parası koymak. Her gün sabah cüzdanınızı açın ve o paraya odaklanın. “Şükürler olsun! Her gün temele ihtiyaçlarımı bollukla, bereketle ve keyifle karşılayacak paraya sahibim. Parasal bolluğa, berekete ve zenginliğe sahibim. Şükürler olsun.” dedikten sonra güne hazırsınız.

4.Bereket Kumbarası

Şeffaf bir kavanoz veya vazoyu sürekli gözünüzün önünde durabilecek bir yere koyun. İçine bozuk paralarınızı atın. Bu kavanoz veya vazoya şöyle bir niyet yapın. “Seni kendimi güvende hissetme parası olarak biriktiriyorum.” Kavanozdaki bozuk paralar çoğaldıkça siz de farkında olmadan bolluk bilincini çağrıştıracaktır.

5.Şükretmek

Olumlamalar kadar şükretmek de bizi paranın enerjisine yükseltebilecek güce sahiptir. “Temel ihtiyaçlarımı karşılayacak, bütün ihtiyaçlarımı karşılayacak kadar maddesel ve parasal zenginliğe, bolluğa, berekete sahibim. Şükürler olsun!” diyerek güne başlayabilirsiniz.

Bolluk, bereket ve zenginlik hepimizle olsun!

Konuyla ilgili olarak hazırlamış olduğum vidoya buradan ulaşabilirsiniz.

Danışmanlık ve Eğitimlerim hakkında bilgi almak için benimle irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Formu – Whatsapp – Telefon ile Arama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir