Karma Nedir? Başkalarının Karmasını Yaşıyor Olabilir misiniz?

“Karma” kader midir yoksa ilahi adalet mi? Son yıllarda sıklıkla kullanılan bu ifadenin herkes tarafından tam olarak anlamı bilinmemektedir. Bu yazıda sizlere “karma”nın ne olduğundan ve kendi yaşam planımızı yaşamak için neler yapabileceğinizden bahsedeceğim.

Karma Nedir?

Türkçe’de çok güzel karşılığı olan bir ifadedir. Ne ekersen onu biçersin! Karmik ilişkiler başlıklı yazımda da ifade ettiğim gibi kabaca “eylem” anlamına gelen Sanskritçe bir kelimedir. Hinduizm ve Budizm de dahil olmak üzere bazı Doğu dinlerinde temel bir kavramdır.

Genel anlamda sebep-sonuç döngüsünü ifade eder. Kişinin yaptığı her bir eylem gelecekte bir zamanda onu etkiler. Bu kural aynı zamanda bir kişinin düşünceleri ve sözleri ile diğer kişilerin o kişinin talimatları doğrultusunda yaptığı eylemler için de geçerlidir. Pozitif ve negatif olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Düşüncelerimiz, sözlerimiz ve eylemlerimizle kişisel karmamızı yaratırız. Eğer eylemlerimi, düşüncelerimiz ve sözlerimiz pozitifse karmamız da pozitif olacaktır. Ancak bunlarda negatifsek maalesef ki kendimize negatifi yaratacağız demektir.

karma
Karma

Başkasının Karmasını Yaşıyor Olabilir Miyiz?

Kesinlikle evet. Çok fazla empati kurma yeteneğimiz varsa hatta sempati kuruyorsak sempati kurduğumuz kişilerin yaşam planını yaşamaya başlarız.

Eğer kişi, karşısındaki kişinin yaşadıklarını çok fazla derecede içselleştiriyor ve onun gibi davranmaya başlıyorsa veya karşısındaki kişileri yargılama eğilimi yüksekse birebir o kişilerin enerjileri ile rezone olur. Aynı frekansta titreşmeye başlar. Birebir aynı sorunları yaşamaya başlar.

Peki bu durumda o insanları hayatımızdan çıkarmamız mı gerekir? Tabi ki hayır. ancak sınırlarımızı belirlemek ve ona göre iletişim kurmak çok önemlidir.

Burada hepimizin kendine özgü bir kader planı, yaşaması ve öğrenmesi gerekenler bulunmaktadır. Bunları kabule geçerek insanları dinlemeye, onlara destek olmaya, yol göstermeye gayret etmeliyiz. Böylece hem onların planlarına saygı göstermiş hem de kendi yaşam planımızı yaşayabiliriz.

Kendi Karmamızı Yaşamak için Ne Yapmalıyız?

Bunun için yapmamız gerekenler elbette ki mevcuttur. Kendi yaşamımda da sıklıkla kullandığım ve danışanlarıma tavsiye ettiğim yöntemlerden bahsedeceğim sizlere.

Karşınızdakilerin kader planına saygı duyun

Her ne kadar kötü veya acı dolu bir olay dinliyor olursanız olun biraz durun ve içinizden karşınızdaki kişinin kader planına saygı duyduğunuzu söyleyin. “Bu senin planın ve ben senin planına saygı duyuyorum. Senin ruhun çok güçlü olduğu için böyle bir seçimi yaptın ve şimdi buradan ders alıyorsun.” böylece hem kendinizi hem de karşınızdakini rahatlatmış olursunuz.

-Bağ kesmek

Spiritüel yaşam yolculuğunda ve enerji çalışmalarındaki temel uygulamalardan birisi olan bağ kesme kendi yaşam planınızı yaşamanız için de etkili bir yöntemdir. Dinlediğiniz yaşam öyküleri ne kadar olumsuz ve acımasız olursa olsun elimizden geldiğince destek olup o kişilerle, olaylarla ve olay yerleri ile farkında olmadan oluşturmuş olduğumuz bağları kesebilirsiniz. Bağ kesme uygulamasına buradan ulaşabilirsiniz.

-Yargılamayı bırakmak

Daha önce de ifade ettiğim gibi yargılama eyleminde bulunmak yargıladığımız kişilerin yaşam planlarını kendimize çekmemize neden olmaktadır. Bu yaşamda herkesin kendine ait bir yaşam planı olduğunu kabul ederek, kınamadan, yargılamadan, eleştirmeden dinlemeli ve saygı duymalıyız.

Bakış açımızı değiştirerek ve hepsinden önemlisi saygı duyarak kendi karmalarımız yaşayabiliriz.

Bu konu ile ilgili olarak hazırlamış olduğum videoya buradan ulaşabilirsiniz.

Danışmanlık ve Eğitimlerim hakkında bilgi almak için benimle irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Formu – Whatsapp – Telefon ile Arama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir