Karmayı İyileştirmek için 9 Yöntem

Karmayı iyileştirmek mümkün müdür? Belirli bir süresi var mıdır? gibi sorular danışanlarım tarafından sıkça sorulmakta. Ben de bu yazıyla sizlere bu soruların cevaplarını vereceğim ve karmayı iyileştirmek için uygulayabileceğiniz yöntemlerden bahsedeceğim.

Karmanızda çözmeniz gereken bir durum, almanız gereken bir ders varsa ve siz bu durumu çözemediyseniz sürekli olarak benzer sorunları farklı kişilerle veya olaylarla yaşamaya devam edersiniz. Kişisel karmanızı analiz ettiğinizde ve onu çözmek için gerekli adımları attığınızda, karmik döngüde çok ihtiyaç duyulan bir kırılma meydana gelebilir. (Karmanın ne olduğunu tanımladığım bir diğer yazıma buradan ulaşabilirsiniz. )

Aile olan ilişkiler, karşı cinsle olan ilişkiler, iş, para, kariyer gibi birçok alan karmik olabilir. Herkesin karması farklıdır. Kiminin tek bir konuda karmasını iyileştirmesi gerekirken kiminin birkaç konuda karmasını iyileştirmesi gerekebilir. Bu nedenle karmayı iyileştirmek için uygulanması gereken yöntemler de farklılık göstermektedir.

Ancak karmayı iyileştirmek için en önemli adım fark etmektir. Karmanızı iyileştirmeniz gerektiğini fark ettiyseniz artık aşağıda sıralayacağım yöntemleri uygulamaya hazırsınız demektir.

Karmayı iyileştirmek için 9 yöntem

Birçok konuda olduğu gibi karmayı iyileştirmek de mümkündür. Mevcut karmanızı değiştirmek ve yeni bir realiteyi gerçekleştirmek için bu yöntemleri uygulayabilirsiniz.

1.Karmanızı Tanımlayın

Daha önce de bahsettiğim gibi herkesin karması farklıdır. Bu nedenle öncelikli olarak kendi karmanızın ne olduğunu bulmanız gerekmektedir. Bir türlü aşamadığınız şey kariyerinizde mi yoksa karşı cinsle yaşadığınız ilişkide mi? Bazı aile üyelerinizle uzun süredir aynı konuda mı sorunlar yaşıyorsunuz? Çok başarılı olmanıza, iyi bir geliriniz olmasına rağmen elinizde günün veya ayın sonunda elinizde hiç para kalmıyor mu?

Engelleriniz üzerinde dürüstçe düşünün ve probleminizin nerede olduğunu tespit edin. “Bütün bunlar ne zaman ve nasıl başladı?” sorularına cevap bulmaya çalışın.

2.Bağ Kesmek

Gün içerisinde iletişim kurduğunuz veya bir türlü affedemediğiniz ve her aklınıza geldiğinde sinirinizi bozan her bir kişi ile istemeden de olsa bağ kurarsınız. Ve eğer bu bağları çok güçlü bir şekilde kurarsanız kendi karmanızı etkilersiniz. Kendi karmanızdan ziyade başkalarının karmasını yaşamaya başlayabilirsiniz.

Önemli olan bu yaşamda kendi karmanızı bilmeniz ve onu iyileştirmenizdir. Başkalarının karmalarını yaşamamak için her günün sonunda aranızda bağ kurmuş olduğunuz kişilerle bağ kesebilirsiniz.

Bağ kesme ile ilgili olarak hazırlamış olduğum videoya buradan ulaşabilirsiniz.

3.Hatalarınızdan Ders Çıkarın

Yaptığınız her davranıştan kendiniz sorumlusunuz. Evet, karmanızı etkileyen atalardan gelen dış etmenler olsa da hayatınızın sorumluluğu sizin elinizde. Bu nedenle de başkalarını suçlamaktansa kendi içinize dönüp baktığınızda gördüğünüz durumları kabul etmeli ve yaptığınız hataların sorumluluklarını almalısınız. Sorumluluğu aldığınızda enerjinizin değişmeye başladığını görebilirsiniz.

Sorumluluk almak zannettiğiniz kadar kolay olmayabilir. Çünkü ego suçlanmayı kabul etmeyecektir. Ama her çalışmada olduğu gibi bu da belli bir süre sonra kabul edilebilir bir hale gelecektir.

Bunun için geçmişteki hatalarınızı gözden geçirerek ve bir dahaki sefere benzer bir durum ortaya çıktığında işleri nasıl farklı yapabileceğinizi düşünerek yavaş yavaş başlayabilirsiniz. Bu durum, suçluluk duymanız veya geçmişe takılıp kalmanız gerektiği anlamına gelmez. Aksine gelecekte bir kararla karşı karşıya kaldığınızda karmanızdan edindiğiniz derse göre hareket etmenizi sağlayacaktır.

4.Zayıf Yönlerinize Karşı Meydan Okuyun

Hepimizin geliştirmek istediği, zayıf yönleri bulunmaktadır. Bu konuda farkına varmadığınız şey, zayıflıklarınızın aslında gizli güçlü yönleriniz olduğudur. Zayıf yönleriniz sizi değerli gördüğünüz özellikleriniz kadar tanımlarlar.

Zayıf yönlerinizi kurbanı olmayın. Çünkü karma sizi zayıf olduğunuzu düşündüğünüz yerden sınamaya ve onu çözmeye yönelik eylemleri ve durumları karşınıza çıkarmaya çalışacaktır. Bir nevi sizi zorlayacaktır. kurban rolüne girmek yerine zayıf olduğunuzu düşündüğünüz yönlerinizin üzerine gidin ve karmayı iyileştirmek için adım atın.

5.Affedin

Biliyorum ki her ne kadar zor olsa da affetmek veya bağışlamak sizi yüklerinizden arındırdığı gibi karmayı da iyileştirecektir. Affetmediğiniz zaman karma, tekrar tekrar o durmu veya kişiyi karşınıza çıkaracaktır. Affederek, içsel olarak beslediğiniz öfke, acı ve hayal kırıklığından kopar ve karmayı iyileştirmeye başlarsınız.

6.Davranışlarınız Değiştirin

Her gün yaptığınız ve sonuç alamadığınız eylemleri tekrarlayarak değiştirmek istediğiniz durumları değiştiremezsiniz. Farklı yollar ve yöntemler denemeniz gerekmektedir. Değişim eylemlerinizde başlar. Siz karşınızdaki insanlara karşı nazik olduğunuzda insanların da size daha anlayışlı ve nazik olduklarını fark edebilirsiniz. Karmayı iyileştirmeye davranışlarınızı değiştirerek başlayabilirsiniz.

7.Sabırlı Olun

Karmayı iyileştirmek bir günde gerçekleşecek bir süreç değildir. Başarı yolculuğunda olduğu gibi zaman zaman duraksamalar olabilmektedir. Bu nedenle sabırlı olmak gerekir. Pes etmeden yolculuğa devam ettiğinizde olması gereken zamanda çalışmalarınızın karşılığını alırsınız.

8.Kendinizi Başkalarıyla Kıyaslamayın

Daha önce de ifade ettiğim gibi herkesin yaşam yolculuğu ve karması farklıdır. Bu yolculukta kendinizi başkalarıyla kıyaslamak sizi mutsuzluğa ve umutsuzluğa sürükleyebilir. Önemli olan sizin karmayı iyileştirmek için yapacağınız bu yolculukta kendinizden emin olmanız ve pes etmeden çalışmaya devam etmenizdir.

9.Profesyonel Destek Alın

Herkesin karmik yükü farklı olduğu için her bir yöntem herkes için uygun olmayabilir. Ağır bir karmik yükünüz varsa karmayı temizlemek için şifa çalışmacılarından, psikologlardan destek alabilirsiniz. Bu sayede profesyonel bir destekle zorlayıcı geçme ihtimali olan bir süreci daha kolay bir şekilde geçirebilirsiniz.

Karmayı iyileştirme yöntemleri uygulamaları sırasındaki deneyimlerinizi ve varsa önerilerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Kaynaklar:

www.mindbodygreen.com/articles/strategies-to-get-rid-of-bad-karma

sivanandayogafarm.org/blog/healing-karma/

www.wikihow.com/Reverse-Bad-Karma

www.chopra.com/articles/5-steps-to-give-yourself-a-karmic-cleanse

Danışmanlık ve Eğitimlerim hakkında bilgi almak için benimle irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Formu – Whatsapp – Telefon ile Arama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir