Niyet Çalışması: Spiritüel Yolculukta Niyet Nasıl Belirlenir?

Yeni yıla girerken hepimizin yeni yılda birçok yapmak istediğimiz şey ve niyetlerimiz vardır. İçinde bulunduğumuz ve kendimizi sıkışmış gibi hissettiğimiz bu gibi durumlardan bizleri isteklerimize odaklanmamızı sağlayacak olan niyetlerimiz aracılığıyla kurtulabiliriz. 2022 yaklaşırken kendimizi sıkışmış gibi hissettiğimiz şu günlerde sizlere biraz olsun ışık ve umut olması amacıyla niyet çalışmasından bahsedeceğim.

niyet ve hedef
Niyet ve Hedef

Niyetler ve Hedefler

Niyet ve hedef sıklıkla birbiri ile karıştırılan kavramlardır. O nedenle öncelikle bu iki kavram arasında bir ayrım yapalım. Niyetler, içsel veya ruhsal gelişim söz konusu olduğunda daha faydalı olma eğilimindedir. Bir hedef belirlemek, şu anda sahip olduklarınızın yeterli olmadığına inanmaktan kaynaklanabilir. Hedefler, bir iş kurmak, bir ev satın almak, işte terfi etmek veya bir kitap yazmak gibi birçok dış uğraşta işe yarayabilir.

Ruhsal gelişim için katı hedefler belirlemek zordur. Bu durum asla manevi hedefler belirlememeniz anlamına gelmez. Örneğin; “Bir travmanızı bu yılın sonuna kadar çözmeniz” için kendinize baskı yapmak sizi amaçlarınızdan aksi yöne götürebilir. Hedefler belirli bir zaman diliminde görmek/ulaşmak istediğimiz belirli sonuçlara odaklanır. Ancak ruhsal gelişim bu şekilde çok nadir olarak gerçekleşir. Ruhsal gelişimin ana teması olan duygularınızla çalışmak söz konusu olduğunda, kesin sonuçları belirlemek zordur. Bulunduğunuz noktadan, bu yolculuğun sizi nereye götürebileceğini hayal bile edemezsiniz. Bu nedenle, bir hedef üretmek yerine, bir niyet belirlemeye çalışmak önemlidir.

Niyet Çalışması Nedir?

Niyet çalışmasının ne olduğunu daha iyi kavramak için “ruhsal doyum“u bilmemiz gerekmektedir. Bizler, genellikle parlak nesneler tarafından dikkati dağılan, insan formunda yaşayan ruhsal varlıklarız. Eşyalar ve para için çabalamaya kendimizi kaptırırız. Toplum, reklamcılık ve alışkanlıklar bize kolaylık ve tamamlanmanın bir şeylere sahip olmaktan geçtiğini söyler. Bir süre sonra, sahip olduğumuz şeylerin bize aradığımız rahatlığı, huzuru veya sevgiyi getirmediğini görürüz. Daha fazla şey satın alabiliriz veya farklı bir şey deneyebiliriz. Bu, dikkatimizi ruha veya bu bedenden daha fazla olan parçanıza her ne diyorsanız ona çevirdiğimiz zamandır. Spiritüel veya ruhsal doyum, bütünlüğünüze derin bir bağlantıdan haberdar olmak ve yaşamaktır. Manevi niyetiniz ise size rehberlik eden ve size zaten bütün olduğunuzu hatırlatan ışıktır.

Kısacası niyet, ilerlemenizin nasıl olduğuna odaklanmakla ilgilidir. Niyet çalışması hayatınızın kontrol edebileceğiniz yönlerine karar vermekle ilgilidir. Genellikle mevcut deneyimin nasıl olduğuna bakılmaksızın, deneyimlerinizle nasıl ilişki kurmak istediğiniz konusunda bilinçli olmak anlamına gelir. aslında Çekim Yasası ve niyet çalışması birbirine bağlıdır. Çünkü niyet çalışması, bilinçaltınızda veya bilinçli olarak düşündüğünüz veya amaçladığınız şeylerin, sonunda gerçekleşmesidir.

niyet çalışması
Niyet Çalışması

Niyetleri Nasıl Belirleriz?

Niyet çalışmanın ilk adımı niyetinizi belirlemek veya keşfetmektir. Bunun için size yol gösterici olabilecek bazı yönlendirici cümleleri aşağıda bulabilirsiniz. Bu cümleleri cevaplarken, cevabı düşünmeden verin. Bir liste oluşturabilir, tam cümleler halinde yazabilir, resim çizebilir, işinize yarayacak her yöntemi yapabilirsiniz.

  • Beni geliştiren şey bu:
  • Kendimi en çok şunu yaparken kendim gibi hissediyorum:
  • Bütün olmak bana böyle görünüyor ve hissettiriyor:
  • Amacımın şu olduğunu hissediyorum:
  • Ruhumun/kalbimin özlem duyduğu şey:

Vermiş olduğunuz cevaplar size ruhsal doyumunuzla ilgili niyetleriniz için yol gösterici olacaktır.

Niyetleri Nasıl Hayata Geçirebiliriz?

Niyetlerinizi belirlediniz peki sonra? Bilinçaltımız korkulara teslim olmaya çok yatkındır. Bizleri ilerlemekten alıkoyan, adım atmamızı engelleyen korkularımızı yenebilmemiz ve niyetlerimize ulaşabilmemiz için niyetlerimizi yazı veya resimlerle somut hale getirmemiz önemlidir.

Niyetleri olumlama haline getirin: Olumlamalar spiritüel yolculukta sıklıkla kullandığımız ve bizi hedeflerimize ulaştıran bir uygulamadır. Niyet çalışmasında da sonuca emin adımlarla ilerlememizi sağlar. Niyetlerinizin her birini her an görebileceğiniz veya aklınızda tekrarlayabileceğiniz bir cümle haline getirebilirsiniz. Olumlamalarınızı yazarken şimdiki zaman kullanmanız niyetlerinizi bulunduğunuz ana taşımanız için önemlidir.

Niyetleriniz için hayal panosu oluşturun: Olumlamaların yanı sıra niyetlerinizi görsellerle de somut hale getirebilirsiniz. bunun için bir hayal panosu oluşturabilirsiniz. Hayal panosu tamamen size ve niyetlerinize özeldir, dilediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz.

Niyetinizin sizi nasıl hissettirdiğine odaklanın: Niyetiniz size ilham vermesi gereken, sizin titreşim alanınıza giren bir şeydir. Kişisel ve günlük yaşamda size hizmet ettiğini bildiğiniz şeylerle ilişkilendirin. Kendiniz gibi görünmesini sağlayın. Niyetinizin sizi mutlu ve iyi hissettirmesi gerçekleşmesini hızlandıracaktır.

Niyetlerinizin gerçekleştiği güzel bir yıl olması dileğiyle…

Çekim yasası ve daha fazlası ile ilgili hazırlamış olduğum videolara buradan ulaşabilirsiniz.

Danışmanlık ve Eğitimlerim hakkında bilgi almak için benimle irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Formu – Whatsapp – Telefon ile Arama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir