Yaratım Panosu: Yeni Yıl Hedeflerini Gerçeğe Dönüştürme

Yaratım panosu, hayal panosu veya vizyon panosu yeni yıl için isteklerimize ve dileklerimize bir adım daha yaklaşabilmemiz için bize yardımcı olan eğlenceli bir uygulama. Yeni yıla yaklaşırken niyetlerimizi gerçekleştirme için nasıl niyet etmemiz gerektiğinden bahsetmiştim. Bu hafta da niyetlerimizin yanı sıra isteklerimizin gerçeğe dönüşmesi için yapabileceğimiz diğer yöntemlerden bahsedeceğim.

Yaratım Panosu Nedir?

Son dönemde çok popüler olan bir uygulama yaratım panosu. Hayallerinizi ve niyetlerinizi gerçekleştirmek için çok güçlü ve aynı zamanda çok eğlenceli bir uygulamadır. Yaratım panosu, gerçekleşmesini arzu ettiğiniz hedeflerin birer fiziksel resmidir. Bu panonun veya haritanın önemi isteklerinizle ilgili kesin ve net bir imge oluşturmasıdır. Bu gerçekçi imgeler de hedefinizi gerçekleştirmeniz için gerekli enerjiyi çeker.

Yaratım panosu hazırlamak çok eğlencelidir. Çünkü dilediğiniz gibi çizebilir, yazabilir, boyayabilir ve dergi, gazete veya beğendiğiniz fotoğraf çıktılarından yararlanarak panonuzu hazırlayabilirsiniz. Hayal panosunun en güzel yanı belirli bir doğrusunun veya ölçüsünün olmamasıdır. Bu panoyu hazırlarken ünlü ressamların çizimleri veya tasarımcıların çizimleri gibi bir mükemmellikte panolar hazırlamanız beklenemez. Aksine panonuz tamamen size özeldir, onu dilediğiniz gibi doldurabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken birkaç kural bulunmaktadır.

Yaratım Panosunun Etkili Olması İçin 7 Kural

1. Her hedef için bir pano hazırlayın

Tüm hedeflerinizi bir arada yapabileceğiniz gibi her bir hedefiniz için ayrı bir pano da hazırlayabilirsiniz. Bu sayede hedefleriniz daha açık, net ve belirgin olur. Zihninizin hedefe daha kolay odaklanmasına yardımcı olur. İlişkileriniz, işiniz, kişisel gelişiminiz için ayrı ayrı panolar yapabilirsiniz.

2.Panonuzu sizin için en uygun ebatlarda hazırlayın

Hayal panosunu dilediğiniz ebatlarda hazırlayabilirsiniz. İsterseniz büyük bir tablo ebadında, isterseniz de ajandanızın arasında taşıyabileceğiniz bir büyüklükte tasarlayabilirsiniz. Burada önemli olan panonuza baktığınızda zihninizin en kolay şekilde imgelemeyi yapabileceği büyüklükte olmasıdır.

3.Kendinizi tabloya dahil edin

Panonuzun daha gerçekçi bir etkiye sahip olabilmesi için kendinizi mutlaka hazırladığınız panolara dahil edin. Bunun için bir fotoğrafınızı kullanabilir veya resminizi çizebilirsiniz. Kendinizi dilediğiniz şeyi olurken, yaparken, ona sahip olurken gösterin. Örneğin; iyi bir rüzgar sörfçüsü olmak istiyorsanız, rüzgar sörfü yapar göründüğünüz bir fotoğraf veya resim ekleyebilirsiniz. Önemli olan panonuzdaki görseller yoluyla bilinçaltınızı harekete geçirmektir. Bunun için de en etkili yöntem yapıyor olmak veya olmuş gibi göstermektir.

4.İstekleriniz şu anda varmış gibi gösterin

İsteklerinizin gerçekleşmesinin bir diğer yolu da şu anda olmuş veya tamamlanmış gibi görünmesidir. O nedenle var olmasını istediğiniz şeyleri olmuş hali ile panonuzda göstermelisiniz.

5. Olmasını istemediğiniz veya olumsuz olan bir şeyi asla göstermeyin

Bir danışanım hayal panosuna evlenmek istediği tipte bir erkeğin fotoğrafını eklemişti ancak göz ardı ettiği bir nokta vardı, eklediği fotoğraftaki erkeğin elinde bir içki kadehi bulunuyordu. Danışanım hayal panosuna eklediği tipte biri ile evlendi ancak bir sorun vardı, eşi alkolikti. Bilinçaltımız, bizlerin gün içerisinde dikkat etmediği tüm ayrıntıları kaydeder. Bu nedenle, hayal panonuzu yaratırken olmasını istediğiniz tüm ayrıntıları açık ve net bir şekilde belirtmeniz çok önemlidir.

6.Sizin için anlamı olan sembolleri dahil edin

Spiritüel yolculukta sembollerin önemi büyüktür. Bu nedenle yaratım panonuzda sizin için anlamı ve değeri büyük olan sembolleri mutlaka dahil edin. Bu bir güneş fotoğrafı, size şans getirdiğine inandığınız bir obje veya mantra sembolleri olabilir.

7.Onaylamalar ekleyin

Onaylamalar veya olumlamalar bu yolculuğun vaz geçilmez ve bir o kadar da güçlü bir uygulamasıdır. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmede sizi bir adım daha ileriye taşıyacak olan olumlamalarınızı panonuza mutlaka dahil edin. Bilinçaltınız, görselin yanı sıra olumlamalar yoluyla da imgelemeyi daha hızlı gerçekleştirir.

Hayal panonuzu bu kurallar çerçevesinde dilediğiniz gibi hazırlayabilirsiniz. Sağlık, fiziksel durum, ilişkiler, kariyer, aile, seyahat veya yaratıcılık gibi birçok alanda panolarınızı oluşturabilirsiniz. Tek yapmanız gereken niyetlerinizi, isteklerinizi ve hedeflerinizi belirlemek. Panonuzu hazırladıktan sonra yapmanız gereken her gün birkaç dakika boyunca ona bakmak veya aklına gelen her an onu imgelemektir.

2022 yılında bu panolar sayesinde dilediğiniz tüm güzellikler gerçeğe dönüşsün. Sevgi ve ışıkla dolu bir yıl olması dileğiyle!

Hazırlamış olduğum videolara buradan ulaşabilirsiniz.

Danışmanlık ve Eğitimlerim hakkında bilgi almak için benimle irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Formu – Whatsapp – Telefon ile Arama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir