Sabırlı Olmak için Etkili 7 Yöntem

Sabırlı olmak, günümüz koşullarında ilgilendiğimiz birçok uğraşın arasında zor olabilmektedir. Ancak istediğimiz yaşama giden yolda emin adımlarla yürüyebilmemiz için en büyük destekçimizdir.

“Neden istediklerim olmuyor?”, “Neden şimdi olmuyor?” gibi cümleleri zaman zaman hepimiz kurmuşuzdur/kuruyoruzdur. Ancak burada göz ardı ettiğimiz önemli bir nokta var. Biz bu isteklerimizde kararlı mıyız?

Bu yazıda sizlere sabırlı olmanın isteklerimizi gerçekleştirmemiz noktasında nasıl bir önemi olduğundan ve bunun için uygulayabileceğiniz yöntemlerden bahsedeceğim.

Sabır Nedir?

Özünde büyük bir çoğunluğumuz sabırdan ziyade sabırsızlığın ne olduğunu daha iyi biliyor. Sabırsız olduğumuzda genellikle vücudumuz gerilir, nefesimiz daralır ve kendimizi sinirli hissetmeye başlarız. Sonuç olarak, sevdiğimiz insanlarla aramız bozulabilir, acele bir iş yapabiliriz veya işler çok uzun sürdüğü için genel olarak rahatsız hissedebiliriz. Sabırsızlık sadece ilişkilerimizi ve işimizi olumsuz etkilemekle kalmaz, aynı zamanda zihinsel ve fiziksel sağlığımızı da etkileyebilir.

Bunun aksine sabırlı olmak fiziksel ve psikolojik sağlığımız için çok faydalıdır. Sabır, bir şeyi beklemek veya bir şeyi kabul etmek için dayanıklılık göstermek olarak tanımlanabilir. Birçok faktör tarafından etkilenebilir ve kişinin kendine, diğer insanlara ve hayata ne kadar önem verdiğine bağlı olarak değişebilir. Sabır, birçok faydası olan önemli bir kişisel özelliktir ve sağlıklı ilişkiler, iş ve kişisel gelişim için önemlidir.

Sabırlı Olmak için Uygulanabilecek Yöntemler

Bizi sabırsız yapan şeylerin çoğu bizim kontrolümüz dışında olduğu için, sabır geliştirmek olayla veya tetikleyiciyle olan ilişkimizi değiştirmeyi içerir. Sabırlı olmak veya sabrınızı artırmak için uygulayabileceğiniz basit ve etkili yöntemler mevcuttur.

1.Meditasyon: Birçok konuda olduğu gibi sabrı geliştirmek için de meditasyon iyi bir yöntemdir. Çünkü bu yöntem zihninizi ve bedeninizi rahatlatmak için kullanabileceğiniz çeşitli teknikler sunar.

2.Yoga: Yoga, fiziksel ve zihinsel sağlığınızı korumanıza yardımcı olur. Meditasyon gibi yoga da sabırlı olmak için iyi bir yöntemdir. Zihninizi ve bedeninizi rahatlatır ve sakinleştirir.

3.Planlama: Sabırlı olmak için planlama yapmak önemlidir. Önceliklerinizi belirleyin ve bunları gerçekleştirmek için gerekli adımları atın. Önemli olan planınızı küçük adımlara bölmektir. Küçük adımlarınız birleştiğinde sizi hedefinize ulaştırır.

4.Beklentilerinizi gerçekçi hale getirin: Sabrınızı test etmekten kaçınmak için beklentilerinizi gerçekçi hale getirin. Hayatta her şeyin anında gerçekleşmeyeceğini kabul edin.

5.Kendinize amacınızı hatırlatın: Sabırlı olmak istediğinizi kendinize hatırlatın. Sabrınızı test etmekte olan durumlarla karşılaştığınızda, kendinizi sabırlı olmaya yönlendirin. Önemli olan o an değil büyük resimde ne istediğinizdir. Belirli zamanlarda olan ufak durumlar veya olaylar için esas amacınızdan vazgeçmemeniz gerektiğini kendinize hatırlatın.

6.Olumlu düşünün: Olumlu düşünceler sabrı arttırmaktadır. Olumlu düşünceler yerine negatif düşüncelere yer vermemek için kendinizi eğitin. Bunun için olumlamaların gücünden faydalanabilirsiniz.

7.Başkalarına karşı sabırlı olun: Başkalarına sabırlı olmak, kendinize karşı sabırlı olmanın bir yoludur. Başkalarının yavaş olduğunu veya yanıltıcı olduğunu düşündüğünüzde, kendinizi sabırlı olmaya yönlendirin.

Yaşam yolculuğumuzda karşılaştığımız engeller isteklerimiz ve kararlarımız için sınavlarımızı oluşturur. İsteklerimizde ve kararlarımızda net olduğumuzda gerçekten dilediğimizde gösterdiğimiz sabır sayesinde onları elde edebilir/hayalini kurduğumuz yaşama ulaşabiliriz.

Sizin de sabırlı olmak için uyguladığınız farklı yöntemler varsa yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynaklar:

https://choosemuse.com

https://spiritualawakeningprocess.com

Enerji çalışmaları ve daha fazlası için hazırlamış olduğum videolara buradan ulaşabilirsiniz.

Danışmanlık ve Eğitimlerim hakkında bilgi almak için benimle irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Formu – Whatsapp – Telefon ile Arama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir