Yüksek Titreşimli Bir İnsan Olmanın 5 Yolu

Yüksek titreşim veya yüksek frekans enerji çalışmalarında sıklıkla karşılaşılan bir kavramdır. Peki nedir bu titreşim, ne işe yarar ve onu yükseltmenin yöntemleri nelerdir bu yazıda bu başlıklara değineceğim.

Yüksek Titreşim
Yüksek Titreşim Nedir?

Yüksek Titreşim Nedir?

Yüksek titreşimden önce temel olarak titreşimin ne olduğundan bahsetmek gerekir. Hepimiz, sürekli hareket halinde olan evrenin enerjisiyle birbirimize bağlıyız. Her bir canlı ve nesnenin enerjisi vardır. Bu enerji de bir kişinin, yerin, düşüncenin veya nesnenin etrafında bir atmosfer yaratır. İşte bu atmosfere titreşim adını vermekteyiz.

Yüksek Titreşim Ne İşe Yarar?

Düşük enerjiler sizi aşağı çeker ve midenizde ağır bir his uyandırır hatta stresi tetikleyebilir. Kısacası düşük titreşimler fiziksel ve duygusal olarak rahatsız hissetmenize ve hastalıklara sebep olabilir. Ancak yüksek enerjiler titreşiminizi yükseltir ve sizi daha mutlu, daha sakin bir insan haline getirir. Ayrıca yüksek titreşim, fiziksel rahatsızlıkları iyileştirmek, yaşlanmayı önlemek gibi etkilere sahiptir.

Titreşimi Yükseltmenin Yolları

O halde titreşiminizi nasıl yükseltirsiniz? Benim ve danışanlarımın sıklıkla uyguladığı, basit ve etkili 5 yöntemden bahsedeceğim sizlere.

1.Meditasyon

Meditasyonun özellikle vagus sinirini uyardığı bilinmektedir. Vagus siniri, sindirim, nefes alma, kalp atış hızı, öksürme, hapşırma veya refleksler gibi vücudun birçok işlevinden sorumludur. Meditasyon, vagus sinirini güçlendirmeye veya vagal tonusunu iyileştirmeye yardımcı olabilir. Bu da depresyon, stres ve kaygı düzeylerini düşürerek titreşiminizi artırır. Meditasyonu özellikle rutin haline getirdiğinizde size sağlayacağı faydalardan bahsettiğim yazıma buradan bakabilirsiniz.

2. Yoga

Yoga, hareketli bir meditasyon olarak da düşünülebilir. Titreşiminizi artırır ve kendi sezginizle daha uyumlu olmanıza yardımcı olarak zihninizi, bedeninizi ve nefesinizi birbirine bağlarsınız. Meditasyon gibi yogada da pozların göğsün açılmasını ve kaldırılmasını vurguladığı ve vagal siniri uyardığı bilinmektedir.

3.Şükretmek

Şükretmenin, olumsuz olay ve duyguların üstesinden daha kolay gelmemizi sağladığı bilinmektedir. Şükretmenin, düşük kan basıncı, gelişmiş bağışıklık fonksiyonu, daha iyi uyku, anksiyete, depresyon ve madde bağımlılığı bozuklukları riskinin azalması gibi birçok faydası bulunmaktadır. Kısacası şükretmek, yüksek titreşime geçmenizin harika bir yoludur.

4. Müzik Dinlemek

Sevdiğiniz bir müziği düşünün. Şimdiden kendinizi daha iyi hissediyor musunuz? Sevdiğiniz ve sizi iyi hissettirecek şarkılar dinlemek de titreşiminizi yükseltmenin kolay, etkili hatta eğlenceli bir yoludur.

5.Bitkilerle İlgilenmek

Bitkiler, titreşiminizi yükseltmenin güzel bir yoludur. Sadece dekorunuza güzel bir ekleme olmakla kalmaz, aynı zamanda soluduğunuz havayı da arındırır. Bitkiler fotosentez yaparken karbondioksiti oksijene dönüştürür. Eğer hiç yetiştirmediyseniz bakımı kolay bitkilerle başlayabilirsiniz.

Bu listedeki her bir maddeyi bir arada uygulayabilirsiniz. Yoga veya meditasyon yaparken sevdiğiniz bir müziği açabilir, mum veya küçük ışıklarla mekanınızın titreşimini yükseltebilirsiniz. Eğer sizin de yüksek titreşime ulaşmak için uyguladığı ve faydasını gördüğü başka yöntemler varsa yorumlar kısmından yazabilirsiniz.

Enerji ile ilgili olarak hazırlamış olduğum videolara buradan ulaşabilirsiniz.

Danışmanlık ve Eğitimlerim hakkında bilgi almak için benimle irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Formu – Whatsapp – Telefon ile Arama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir