Zihnimizi Programlamak Mümkün mü?

Bugüne kadar gerek vidolarda gerekse yazılarımda sizlere düşüncelerimizin hayatımızı nasıl etkilediğinden bahsettim. Ancak bugün bu konunun daha da temeline inmek istiyorum. Konumuz zihnimizi programlamak.

Hep hayalini kurduğunuz hayatı mı yaşıyorsunuz yoksa size belirlenen yaşam standartları içerisinde sıkışıp kaldınız mı?

Çoğumuz bu yaşamda neyi hak ettiğimizi düşünme konusunda net fikirlere sahip değilizdir. Hayat beklentilerimiz doğrultusunda gitmediğinde hüsrana uğrar, üzülür veya sinirleniriz. Bu durum bazılarımızı içinde bulunduğu koşulları değiştirmek için harekete geçirebilir.

Ancak bu durumda bilinçaltımız tarafından güçlü bir karşı koyma ile karşılaşabiliriz. Daha iyisini hak ettiğimizi düşünmeye başlarız ve birkaç gün biraz daha fazla çalışabiliriz. Genellikle harekete geçmek ve kalıcı değişim için çabalamak yerine, kariyerimizde, mali durumumuzda, ilişkilerimizde ve sağlığımızda olduğumuzu düşündüğümüz yere geri döneriz.

Peki bu durumda kontrolü ele alıp yeniden zihnimizi programlamayı öğrenseydik? Hayatımızı bir başyapıt haline getirmek için odağımızı yeniden yönlendirebilseydik ne olurdu?

Bilinçaltınız başarının anahtarıdır ve onu yeniden programlayabilirsiniz. Arzu ettiğiniz hayatı yaşamak istiyorsanız artık karar verme, taahhüt verme ve çözme zamanı. Farkı yaratan hayatta yapabileceklerimiz değil, yapacaklarımızdır. Zihnimizin kontrolünü geri almak ve şu anda daha iyi bir şeye gözlerinizi dikmek için daha iyi bir zaman olamaz.

Aklın gücü yadsınamaz. Kendimize olan bu derin inancı geliştirmek için zihinimizi programlamadan nasıl yararlanacağımızı anlamayı gerektirir.

Bilinçaltı Zihin
Bilinçaltı Zihin

Bilinçaltı Zihin Nedir?

Bilinçaltı, zihnimizin aktif olarak düşünmemize gerek kalmadan kararlar veren kısmıdır. Herhangi bir anda sahip olduğumuzu bildiğimiz düşünceleri kapsayan bilinçli zihinden farklıdır. Hiç hatırlamadığımız geçmiş olayları ve deneyimleri tutan bilinçdışı zihinden de farklıdır.

Bilinçaltının nasıl çalıştığına iyi bir örnek olarak enstrüman çalmayı öğrenmeyi verebiliriz. İlk başta, notaları bilmek ve her notayı çalmak için parmaklarınızı hareket ettirmeyi düşünmeniz gerekir, ancak pratik yaparken herhangi bir şarkıyı çalabileceğinizi görürsünüz.

Bilinçaltı zihin, yeni beceriler öğrenmenin ötesine geçer. Bilgi işlemede yer alır ve düşündüğümüz, söylediğimiz ve yaptığımız her şeyi etkiler. İnançlarımızı ve değerlerimizi depolar, anılarımızı belirler ve etrafımızdaki bilgileri izleyerek bilinçli zihne neyin gönderileceğine ve neyin daha sonra saklanacağına karar verir. Hayatımızın her anını etkiler ve çoğumuz bunun farkında bile değilizdir.

Peki bilinçaltı zihninizi yeniden programlamak ne kadar sürer? Bu soruya net bir cevap verebilmek mümkün değildir. Çünkü kendi sınırlayıcı inançlarınızın yanı sıra, değiştirmek istediğiniz davranışın ne kadar derinden kökleşmiş olduğuna da bağlı olacaktır.

Zihnimizi Programlamak Nasıl Mümkün Olur?

Zihnimizi Programlamak
Zihnimizi Programlamak

Zihnimizi programlamak için uygulamamız gereken etkili ve uygulaması kolay yöntemler bulunmaktadır.

1.Olumlu İnanaçları Kabul Edin

Sınırlayıcı inançlar, bizi hayatta istediklerimizden alıkoyar. Bu inançlar, geçmişte yaşadığınız olumsuz olaylara veya geleceğinize dair kusurlu bir vizyona dayanabilirler. Bunları ele aldığınızda ve onların doğruluğuna meydan okuduğunuzda, olumlu inançlarla değiştirebilirsiniz. Örneğin; “Ailem boşandı, bu yüzden mutlu bir ilişkiye sahip olamamak benim genetik kodumda var” ifadesini “Sevdiğim biriyle sağlıklı bir ilişkiyi hak ediyorum” olarak değiştiriyor olabilirsiniz. Düşüncelerimizi değiştirdiğimizde, zihnimizi programlamaya başlarız.

2.Belirsizliğin Güzelliğini Kabul Edin

Daha önce de bahsettiğim gibi hayatın kontrolü her zaman bizde değildir. Kontrol edebileceğimiz tek şey eylemlerimiz ve tepkilerimizdir. Bu durumu kabul ettiğimizde, varlığımızı şekillendirme ve zihnimizi programlama gücümüzü geri alırız. Kesinlik ihtiyacını bırakın ve belirsizliğin güzelliğini kucaklayın. Güveni seçmeye, karşılığında ne elde edeceğimizi düşünmeden vermeye ve bilinçli yaşamaya odaklandığımızda, kendimizi bırakıp yolculuğun tadını çıkarabiliriz.

3.Şükredin

Zihnimizi programlamak için etkili yöntemlerden biri de şükretmektir. Çünkü eleştiri ve korku yerine şükran ve takdiri seçtiğinizde, olumluya ışık tutarsınız. Sahip olduklarınızdan daha fazlasını ve sahip olmadıklarınızdan daha azını fark etmek için beyninizi yeniden düzenleyen etkili bir yöntemdir. Ayrıca hayatınızdaki olaylara artık şüpheyle bakmadığınız için merak etmenizi sağlar. Hayatın asla aynı kalmadığını takdir ederek değişimi kucaklayabilir ve içeri alabilirsiniz.

4. Görselleştirin

Mükemmel gününüz nasıl görünüyor?

İş yerindeki büyük sunumunuzun nasıl gitmesini istersiniz?

İlk randevuzun tam olarak nasıl gitmesini istersiniz?

Gerçekleştirmeye gerçekten kendinizi adadığınız bir şey seçin ve her gün 10-15 dakikanızı sanki olmuş gibi hayal ederek geçirin. Bilinçaltınız, görüntülerinizdeki duyguları sanki gerçekmiş gibi emecek ve onları gerçeğe dönüştürmek için ihtiyacınız olan içsel güveni size verecektir.

Zihnimizi programlamak bahsettiğimiz bu gibi küçük adımlarla mümkün. Sizlerin de bilinçaltı zihin programlama için kullandıpınız ve faydasını gördüğünüz yöntemler varsa yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Enerji, ilişkiler ve daha fazlasıyla ilgili hazırlamış olduğum videolara buradan ulaşabilirsiniz.

Danışmanlık ve Eğitimlerim hakkında bilgi almak için benimle irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Formu – Whatsapp – Telefon ile Arama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir