Şifa Enerjisi: Hepimizde Var Olan İyileştirici Güç

Şifa enerjisi son 10 yıldır reiki, bioenerji, kristallerle şifa gibi birçok farklı isimle anılmaktadır. Hepimizde var olan ama bazılarımızın kullanmadığı bu enerji nedir ve nasıl kullanılabilir gibi soruların cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz.

Şifa Enerjisi Nedir?

Şifa enerjisi, beden, zihin ve ruhun enerji dengesini ve akışını sağlar. Geleneksel bir şifa sisteminin yanı sıra evrensel enerjinin saf bir formudur. Fiziksel bedende, çakralarda, auralarda ve çevresinde mevcut olan herhangi bir negatif enerjiyi temizler, iyileştirir ve uzaklaştırır. Bir nevi enerji bedenlerde oluşmuş olan blokajları temizler. Bir bölgede aşırı miktarda enerji blokajı bulunduğunda fiziksel olarak hastalık da gerçekleşir.

Bu enerji vücuttaki enerji akışının bozulmasından kaynaklanan hastalıkları giderir. Blokajları ve negatiflikleri nazik bir şekilde uzaklaştırır. Enerji akışı sabitlendiğinde kişinin otomatik olarak iyileştiğine inanılır. Böylece hem enerji bedende hem de fiziksel bedende iyileşme görülür.

Ayrıca enerji şifası, iç sesinize ve kaynakla bağlantıda kalmanızı sağlar. Bu sayede fiziksel, duygusal ve zihinsel işlev bozukluklarını sağlık ve esenliğe kavuşturan hoş ve güçlü bir terapidir.

Bedenlerimiz evrenin enerjisi ile bağlantılıdır.

Şifa Enerjisi Nasıl Çalışır?
Şifa Enerjisi

Şifa Enerjisi Nasıl Çalışır?

Evrende her şeyin enerjiden meydana geldiğinden daha önce de bahsetmiştim. Enerji şifası kişinin fiziksel, ruhsal, duygusal durumunun enerjisel açıdan dengelenmesini sağladığına inanılan bir sistemdir. Organlarımız ve tüm vücudumuz enerji ile çalışır. Kalbimiz enerji kullanarak atar. Beynimiz ve sinir sistemimiz, tüm vücudumuzla enerji yoluyla iletişim kurar. Enerji alanımız sürekli olarak bedenimizin fiziksel, duygusal ve ruhsal ihtiyaçlarına tepki verir.

Her bir birey bu şifa enerjisine sahiptir. Hepimiz şifa enerjilerine sahip olarak doğarız. Kullanmadığımız için zamanla bu enerjiler pasif hale gelir. Yeniden aktive etmek için uyumlanmak gerekir. Uyumlanana bireyler şifa enerjisini kendisine veya başkalarına uygulayabilir.

Enerji şifası için tek yol uyumlanmaktan geçmez. İsteyen bireyler şifacılar, enerji uzmanları aracılığıyla da bu enerji ile iyileşebilir. Bu yöntemle iyileşmede en önemli nokta uygulayan ve uygulama yaptıran bireylerin bu enerjiye inanmasıdır. Bir kişiyi iyileştirmek için farklı şekilde çalışan farklı türde enerji şifa teknikleri vardır.

Enerji bedenlerimizin hayatlarımızı sağlıklı ve refah bir şekilde devam ettirebilmemiz için çok önemli bir rolü vardır. Enerji Şifası hakkında bilinmesi gereken 5 önemli maddeyi şu şekilde sıralayabiliriz.

1. Enerji Şifası Bilimsel Gerçeğe Dayanır

Evrendeki her şey, çeşitli frekansta titreşen moleküllerden oluşur. Vücudumuzun içinde yer alan moleküller pozitif veya negatif, dengeli veya dengesiz, açık veya kapalı frekanslar yayarlar. Organlarımız enerjisel olarak yanlış hizalandığında ve düşük titreşimli frekanslar yaydığında ağrı, hastalık gibi fiziksel rahatsızlıklara dönüşebilir.

2. Şifa Enerjisi Fiziksel ve Duygusal Travmaların İyileşmesine Yardımcı Olabilir

Enerji bedenlerimiz fiziksel bedenlerimizle iç içedir. Fiziksel, duygusal ve psikolojik olarak taşıdığımız tüm travmalar, enerji sistemlerimizin (çakraların) işlevselliğini etkiler ve bunun tersi de geçerlidir. Canlı sağlığı korumak için, vücudun enerjilerinin vücutta serbestçe akması için enerjik alana sahip olması gerekir. Travmalar, toksinler, uzun süreli stres ve kas kasılmaları nedeniyle enerjiler bloke olduğunda, vücudumuzdaki enerji akışında rahatsızlıklar yaratır ve bu da zamanla zihinsel, duygusal sorunlara ve/veya rahatsızlıklara ve fiziksel hastalıklara neden olur.

Şifa Enerjisi Herkes için Uygun
Şifa Enerjisi Herkes için Uygundur

3. Şifa Enerjisi Herkes İçin Uygundur

Enerji şifası, ilgilenen ve onu almak isteyen herkes için hazırdır. Enerji şifası tedavisinden yararlanmak için enerjilere karşı aşırı duyarlı olmanız gerekmez. İnsan olarak (tıpkı her canlı gibi), hepimiz düzenli olarak dengelenmesi ve bakılması gereken enerjik bir bedene sahibiz. Reiki tedavileri gibi bazı enerji tıbbı çalışmaları, zaman ve mekanın çok ötesine geçer. Bu nedenle, şifa enerjisini almak ve ondan yararlanmak için enerji terapistiniz veya şifacınızla aynı odada, şehirde veya hatta ülkede bulunmanız gerekmez.

4. Şifa Enerjisinin Olumsuz Yan Etkisi Yoktur

Bir şifa enerjisi tedavisi sırasında, hastalar çok az fiziksel rahatsızlık hissederler veya hiç hissetmezler. Seansın büyük bir bölümünde hastalar rahat bir şekilde yatakta uzanırken şifacı müdahaleci olmayan bir şekilde auralarını değerlendirir ve vücuttaki enerjisel blokajları serbest bırakır. Tıkanıklıklar serbest bırakılırken ve çakralar dengelenirken, hastalar yorgunluk, öfke, üzüntü, boşluk veya sersemlik gibi çeşitli duyguları veya fiziksel duyumları uyandırabilen bir yeniden dengeleme süreci yaşayabilirler. Bu durum genellikle derinlere gömülü bir travma sonunda fiziksel, duygusal ve enerjik bedenlerden serbest bırakıldığında ortaya çıkar. Zihninizin, bedeninizin ve ruhunuzun, enerji şifa tedaviniz sırasında salıverilen travmayı kabul etmesine ve o alanı yeni, hafif, iyileştirici enerjilerle doldurmasına izin vermek çok önemlidir.

5. Farklı Şifa Enerjisi Çalışmaları Bir Arada Kullanılabilir mi?

Şifa enerjisi çalışmaları, çeşitli sağlık durumlarını tedavi etmek için kullanılmıştır. Diğer birçok tedavi ve terapi biçimini tamamlar. Reiki Enerji Şifası gibi bütünsel terapileri geleneksel sağlık tedavileriyle birleştirmek, sağlığınızı ve refahınızı daha iyi bir seviyeye çıkarmanıza yardımcı olabilir. Şifa söz konusu olduğunda “herkese uyan tek bir reçete” yoktur. Enerji tıbbı Batı Tıbbının yerini almaz ve bunun tersi de geçerlidir. Ancak, çeşitli şifa yöntemleri ve terapiler birlikte çalışarak vücudunuzu etkili bir şekilde desteklemek, dengelemek, onarmak, iyileştirmek ve onarmak için bir arada kullanılabilir.

Şifa enerjisi Nedir? konu başlıklı videoma buradan ulaşabilirsiniz.

Şifa enerjisi ile Neler Yapabiliriz? konu başlıklı videoma buradan ulaşabilirsiniz.

Danışmanlık ve Eğitimlerim hakkında bilgi almak için benimle irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Formu – Whatsapp – Telefon ile Arama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir